Новини » Події 11 жовтня, 2018, 21:38
Патріарх Філарет: Нам не потрібне духовенство, яке бунтуватиме всередині церкви
ZIK
ZIK

Українці не хочуть протистояння всередині церкви та не будуть давати приводу для втручання ззовні. Нам не потрібні ні архіреї, ні духовенство, які всередині української церкви бунтуватимуть.

Про це  в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив на брифінгу патріарх УПЦ КП Філарет.

«Москва хоче, щоб було протистояння. Ми, українці, не хочемо протистояння, бо не хочемо давати приводу для втручання ззовні в наші українські справи. Ми довго терпіли і можемо ще потерпіти деякий час, але об’єднання буде проходити виключно на добровільних началах без всякого насилля», – наголосив патріарх.

Глава УПЦ КП розповів, що Українська православна церква має бути єдиною ззовні та всередині.

«Нам не потрібні ні архіреї, ні духовенство, яке всередині української церкви буде бунтувати. Ми хочемо, щоб Українська православна церква була єдина не тільки зовнішньо, а духом, щоб вона служила українському народу, захищала українську державу від зовнішніх ворогів, але не давала приводу для зовнішнього втручання», – зазначив Філарет.

Також він додав, що додаткових умов для скликання собору немає, всі бажаючі зможуть до нього приєднатися.

«Більше таких суттєвих умов для скликання собору немає. Це вже наша добра воля – воля єпископату Київського патріархату, автокефальної церкви. Хто захоче, буде брати участь у цьому об’єднавчому соборі. А хто не захоче, той не буде в цій Єдиній українській православній церкві», – коментує він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 10:55 :05