четвер, 11 жовтня, 2018, 20:37 Світ
Оприлюднено останню статтю Стівена Хокінга
Стівен Хокінг. Фото: iblagh.com
Стівен Хокінг. Фото: iblagh.com

Остання робота видатного англійського фізика Стівена Хокінга отримала назву «Ентропія чорної діри і м’яке волосся».

Її опублікували в інтернеті, тому будь-який бажаючий може без проблем прочитати документ, пише УНІАН, посилаючись на Newsweek.

У передмові до праці співавтори Саша Хако, Малкольм Перрі і Ендрю Стромінгер відзначили: «Ми глибоко засмучені втратою нашого дорогого друга і колеги Стівена Хокінга, чий внесок в фізику чорних дір залишався жваво стимулюючим до самого кінця. Ця робота підсумовує статус нашого довготривалого проекту про великих дифеоморфізмів, «м’якого волосся» і квантової структури чорних дір».

Видання зазначає, що дослідження надзвичайно складне. У ньому йдеться про те, що певна інформація може пережити засмоктування в чорну діру. Вважається, що ніщо, навіть світло, не може втекти від таких космічних тіл. Будь-яка матерія, яка досягла горизонту подій, тобто точки неповернення, буде затягнута без будь-якого шансу вирватися. Але Хокінг і його колеги відкидають цю ідею. Вони стверджують, що інформація може бути збережена в так званому «м’якому волоссі», яке гіпотетично існує на краю чорної діри.

Читайте також: Всесвітньо відомий фізик та астроном Хокінг назвав дату кінця світу

Представляючи своє дослідження про чорні діри і «м’яке волосся» в 2015 році, Хокінг сказав: «Я припускаю, що інформація зберігається не всередині чорної діри, як хтось міг очікувати, а на її кордонах, навіть в горизонті. Ідея полягає в тому, що супертрансляціі – це голограми вхідних частинок. А отже вони містять всю інформацію, яка інакше була б втрачена. Інформація про надходження нових частинках відтворюється, але в хаотичній і марній формі. Це вирішує інформаційний парадокс. Для всіх практичних цілей інформація втрачена».

Читайте також: Мандрівник у часі показав відео з 2120 року

На тій же конференції Хокінг додав, що об’єкти, які потрапляють в чорні діри, можуть надаватися до іншого всесвіту.

«Існування альтернативних історій з чорними дірами передбачає, що це можливо. Діра повинна бути великою і, якщо вона обертається, вона може бути переходом в інший всесвіт. Але повернутися назад в наш світ неможливо», – сказав він.

Британський фізик Стівен Хокінг помер в березні. Йому було 76 років.

Читайте також: Врятувати людство: з далекого 3300 року прибув чоловік з нерадісними новинами

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-16 09:10 :09