четвер, 11 жовтня, 2018, 13:23 Світ
Олещук: Якщо дійде до виключення Росії з Ради Європи, то вона діятиме на випередження
ZIK
ZIK

Росія не поновить сплату внесків у Раду Європи, адже їй лише потрібен факт, що її там толерують. Зокрема, йдеться про легітимізацію імперіалістичних прагнень Російської Федерації.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив політолог Петро Олещук.

«Для Росії було важливо у ситуації з Радою Європи проштовхнути повернення делегації без будь-яких компромісів. Це було б для них відповідною дипломатичною перемогою, яка б дозволила в подальшому рухатися до легімітизації, так би мовити, імперіалістичних прагнень і всього, що з цим пов’язано», – сказав Олещук.

На його думку, якщо ця мета не реалізується, то Росії немає ніякого інтересу перебувати в складі Ради Європи.

«Звісно, не факт, що до цього дійде, тому що Рада Європи неодноразово демонструвала свою надто велику толерантність до Росії. Але, якщо розглядати це питання теоретично, то РФ, швидше за все, вийде раніше сама з ПАРЄ. Адже, як правило, в таких ситуаціях вона діє на випередження», – зазначив він.

Тому, за його словами, сама по собі Рада Європи є нецікавою для Росії. Але зараз вона за це б’ється, тому що їй потрібно показати механізм зняття санкцій без якихось компромісів.

«Власне, це те, чого вони добиваються, щоб у майбутньому використовувати як прецедент у інших інституціях. Відповідно, таким чином йти шляхом поступового скасування санкцій. Саме тому Рада Європи Російській Федерації нецікава», – прокоментував Олещук.

Співголова громадської ініціативи «Права справа» Дмитро Снєгирьов також зазначив, що попередження пана Ягланда РФ щодо примусу заплатити внески у Раду Європи може стати серйозним ударом для організації.

«Якщо Росія не заплатить, то для бюджету ПАРЄ це буде дуже серйозним ударом і РФ це прекрасно розуміє та маніпулює цим. Наразі ж йдеться про відпрацювання механізму щодо відновлення повноцінного членства Російської Федерації», – вважає Снєгирьов.

Тому, на його думку, якщо називати речі своїми іменами, відпрацьовується механізм, коли санкції, які були накладені саме ПАРЄ, будуть зняті з РФ в обмін на сплату членських внесків.

«Хоча Росія в принципі не збирається платити ці кошти, бо це є лише грубим економічним шантажем Європи. І таким чином РФ показує свою позицію, з якою, як у  Кремлі вважають, треба рахуватися», – наголосив він.

Нагадаємо, Генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд у виступі на дебатах про майбутнє Ради Європи заявив: якщо Росія не відновить платежі у бюджет Ради Європи у 2019 році, її участь в статутних органах буде припинена.

Також  на засіданні 9 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи не знайшла голосів для зміни санкційних правил заради РФ і відклала вирішення цього питання на наступний рік.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 01:29 :32