четвер, 11 жовтня, 2018, 21:00 Політика
Олексій Кучеренко не виключає церковної боротьби за «гетьманат»
ZIK
ZIK

Рішення щодо надання томосу українській церкві відтермінували у часі для того, щоб деполітизувати це питання.

Таку думкув ефірі програми Voxpopuli на телеканалі ZIK висловив екс-міністр із питань житлово-комунального господарства України  (2007-2010 рр.) Олексій Кучеренко.

Гість програми, коментуючи рішення Вселенського патріарха щодо продовження процедури надання томосу українській церкві, зауважив, що це – позитивне рішення, і хоч процес іще не завершений, він висловив сподівання, що це сприятиме єднанню України.

«Бо є підстави вважати, що після цього буде боротьба і певний розбрат, на превеликий жаль», – припустив Олексій Кучеренко.

Гість програми звернув увагу на те, що рішення щодо зняття анафеми з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія Синод Вселенського Патріархату ухвалив остаточно, а ось рішення щодо надання томосу відтермінували у часі. Зробили це не випадково, переконаний Олексій Кучеренко. На його думку, так вчинили з огляду на те, що це питання нині – вкрай заполітизоване.

«Я думаю, що є бажання деполітизувати його та відтермінувати», – вважає колишній міністр.

Олексій Кучеренко додав, що, на його думку, уже триває підкилимна боротьба за посаду: «У мене таке враження, що вже запланували, і когось туди ведуть. Це буде другий, наступний етап класичної української боротьби за «гетьманат».

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха з проханням видати томос про автокефалію православної церкви в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала це звернення.

Сьогодні стало відомо, що Вселенський патріарх продовжив процедуру надання томосу українській церкві.

Також Синод Вселенського Патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославноїцеркви Макарія та визнав їх канонічними.

Президент України Петро Порошенко наголосив, що рішення про надання автокефалії прийняте.

Глава УПЦ Київського патріархату Патріарх Філарет пояснив, як скасування анафеми допоможе об'єднанню українських церков.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 19:58 :13