Новини » Суспільство 11 жовтня, 2018, 17:15
Оголошено лауреата премії Чорновола за кращу публіцистику 2018 року
Вячеслав Чорновіл. Фото: argumentua.com
Вячеслав Чорновіл. Фото: argumentua.com

Лауреатом премії імені Чорновола за кращу публіцистичну роботу 2018 року став письменник-публіцист, головний редактор тижневика «Культура і життя» Євген Букет за статтю «Ханська Україна», надруковану в газеті «Кримська світлиця».

Про це повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо.

«Таке рішення ухвалив 11 жовтня Комітет з присудження премії, роботу якого організовує Держкомтелерадіо. Стаття «Ханська Україна» є спробою автора розібратися у політичних процесах, що відбулися в Україні в XVII-XVIII століттях. В ній ідеться про захоплюючі події вітчизняної історії, публікуються маловідомі, цікаві факти», – йдеться в повідомленні.

Як зауважив член Комітету з присудження премії, громадський діяч Тарас Чорновіл, кримськотатарська тема завжди була важливою для В’ячеслава Чорновола, який відстоював інтереси цього репресованого сталінським режимом народу.

«Ця робота сприяє відродженню історичної пам’яті й утвердженню національної свідомості українців», – наголосив Тарас Чорновіл.

Також учасники обговорювання зауважили: символічно, що стаття надрукована в газеті «Кримська світлиця», яка після окупації Криму стала виходити в Києві.

Загалом цього року на здобуття премії імені В’ячеслава Чорновола надійшло 12 творів 12 авторів із семи областей України та одна робота з РФ. Із списком висунутих на премію робіт можна ознайомитись на офіційному сайті Держкомтелерадіо. Премія імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики присуджується з 2004 року відповідно до постанови Кабінету міністрів України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-24 00:17 :58