четвер, 11 жовтня, 2018, 12:53 Політика
Один із творців Конституції пояснив, чому в неї була закладена депутатська недоторканність
ZIK
ZIK

У 1996 році Конституція України була ухвалена в час формування держави та парламентаризму. Тоді депутати свідомо йшли на створення інституту недоторканності, адже центром політичного життя був парламент. І не можна було допустити, щоб парламентаризм вмер ненародженим.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів народний депутат України (І-IV та VI скликань) Іван Заєць.

Він запевнив, що проблема, пов’язана з депутатською недоторканністю, не лише в представниках виконавчої влади, які найбільше зацікавлені в тому, аби впливати на парламент.

«Питання в самій якості нашої влади. Вона дуже інфікована бізнесом – чи це виконавча влада, чи парламентська діяльність. Тому сьогодні є консенсус цього бізнесу, що сидить у владі, по відношенню до інституту недоторканності, бо так чи інакше всі вони проходять через Верховну Раду та ховаються за недоторканністю», – пояснює екс-нардеп.

Тому він переконаний, що потрібно знайти головну ланку в інституті недоторканності, яку треба витягнути, щоб це дозволило боротися з правопорушниками та, водночас, не ліквідувала сам інститут.

«На мою думку, цією ланкою є момент оголошення підозри в кримінальному правопорушенні. Тобто якщо вилучити це з 20 статті Конституції, цього буде достатньо», – запевнив Іван Заєць.

Окрім цього він пояснив, чому у 1996 році при ухваленні Конституції, коли він сам був народним депутатом, не було знайдено цієї ланки, про яку він говорить сьогодні.

«Не забувайте, що це був час формування держави, час формування парламентаризму. Ми тоді свідомо йшли на такий інститут, тому що центром політичного життя в Україні тоді був парламент, який був засновником усіх органів влади. І ми не могли допустити, щоб парламентаризм вмер ненародженим», – розповідає депутат попередніх скликань.

За його словами, такий же підхід до Конституції був і у інших статтях – було закладено доволі жорсткий механізм змін до самої Конституції, аби гарантувати її стабільність.

«Через Конституцію можна було багато чого змінити у повноваженнях влади і повернути хід історії в інший бік. Але сьогодні, якщо б народні депутати справді забезпечили парламентський контроль за правоохоронними органами, то навіть цей інститут недоторканності не був би гальмом модернізації України», – наголосив політик.

Нагадаємо, регламентний комітет рекомендував Верховній Раді зняти недоторканність з народних депутатів Дмитра Колєснікова та Олександра Вілкула.

Втім, публікація рішення щодо останнього була перенесена, оскільки з’явилась інформація, що свідки давали свідчення проти Вілкула під тиском.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 18:07 :58