четвер, 11 жовтня, 2018, 13:20 Регіони
На Волині церква хоче заборонити концерти під час посту

На Волині глави православних єпархій та голова ОДА обговорили напрямки співпраці, створення помісної церкви та незалежність релігії від держави.

Про це IA ZIK повідомили у відділі інформаційної політики ОДА.

Зокрема, на спілкуванні були присутні митрополит Володимир-Волинський і Ковельський УПЦ Володимир, єпископ Волинський і Луцький УПЦ Нафанаїл, митрополит Луцький і Волинський УПЦ КП Михаїл та єпископ Володимир-Волинський і Турійський УПЦ КП Матфей.

«Насамперед, я вас прошу переконувати мирян бути толерантними. Волинь повинна бути зразковою у моральних цінностях. Я вірю й знаю те, що ви мудрі отці та розумієте життя. Незалежно від політичних вподобань ми добре знаємо, що найкритичніші війни все-таки на релігійному ґрунті», – заявив голова ОДА Олександр Савченко.

Митрополит Луцький і Волинський УПЦ КП Михаїл зауважив, що він серед присутніх Волинь знає найкраще, бо знаходиться тут найдовше.

«В нас немає великих протистоянь між конфесіями. Люди вчаться чути та розуміти те, що Україна потребує єдиної помісної церкви. Православні повинні шукати те, що об’єднує. І цього таки більше», – заявив він.

Окрім того, владика Михаїл порушив питання, що на сьогодні турбують церкву найбільше.

«Ми мало віддаємо Богу. Ніяк не можемо домогтися простих речей: аби екзамени студентам не призначали у великі релігійні свята, щоб вони мали змогу помолитися, щоб звітні культурні концерти не проводили в піст, щоб ринки та великі супермаркети не працювали у суботу та неділю. Те, що ми сьогодні тут усі разом сидимо та розмовляємо – це означає, що хочемо бачити Україну однаковою: мирною, заможною та духовною», – додав Михаїл.

Митрополит Луцький і Волинський зауважив, що не оминути і оптимізації парафій. Але право визначати тут повинно залишитися за громадою.

«Хочу, аби ми представляли Волинь, як найкращу у всьому. Зокрема, у віддачі Богу. Волинь була завжди мирною і я докладатиму зусиль, аби так і продовжувалося», – мовив єпископ Луцький і Волинський УПЦ Нафанаїл.

Олександр Савченко погодився стосовно думки, що вихідні дні потрібно присвячувати Богу. З відповідними пропозиціями він звернеться до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-17 19:31 :52