Новини » Суспільство 11 жовтня, 2018, 15:25
Москалюк: Кожен українець має вирішити, як він ставиться до Росії
ZIK
ZIK

Важливо, щоб кожен українець вирішив для себе, наскільки відносини з Російською Федерацією можуть мати місце у його житті.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив політичний аналітик та кандидат юридичних наук Олександр Москалюк.

«Хтось пише про «гельсінський» синдром, хтось – «стокгольмський». Але він для українців притаманний як для нації. Тобто є одночасно і любов, і ненависть до росіян. Але проблема у тому, що маркери в державній політиці стосовно Росії до кінця не проставлені і це стосується як пересічних українців, так і еліти», – сказав Москалюк.

Він вважає, якщо еліта дозволяє собі мати відносини з РФ, зокрема, економічні, то це дисонує на фоні боротьби з агресором. 

«Наприклад, з’являється інформація стосовно Фармака, який пов’язується з Жебрівським, що збільшуються поставки товарів до Російської Федерації. Звичайно, що це негативно впливає на української владу, бо це є показником для всього суспільства», – зазначив він.

Тому, на його думку, кожен українець має вирішити, як він ставиться до Російської Федерації. Зокрема, це стосується і еліти.

«Наприклад, у мене є чітка позиція. Свого часу я дуже хотів побачити Санкт-Петербург і Москву, але це бажання я відклав дуже далеко. Також велику частину свого життя я проводив у Криму, це для мене особистий момент. Але вирішив для себе, що не можу там перебувати на сьогоднішній день в силу політичних обставин», – прокоментував Москалюк.

За його словами, свого часу подібна проблема поділу поглядів навіть поставала як у Ірландії, так і Фінляндії.

«Ірландці думали, як будувати відносини з Британією, через те, що мали серйозний посттравматичний синдром. Також фіни, які отримали незалежність від РФ завдяки Манергейму, зробили його національним героєм. Тому, про яку б країну ми не говорили є якісь речі, які повинні бути чіткими та зрозумілими. Це ж стосується і України, варто до кінця провести нашу лінію поведінки, щоб вона була зрозумілою, бо на сьогодні це найбільша проблема», – наголосив він.

Нагадаємо, нещодавно лідер руху «Український вибір», кум президента РФ Володимира Путіна Віктор Медведчук вкотре заявив, що не вважає Росію агресором по відношенню до України.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 02:38 :08