Львів – «наступний»? Під Харковом триває будівництво сміттєпереробного заводу

Фото: facebook.com/uanow

У Львові вщухли емоції навколо скандалів щодо сміттєпереробного заводу, а у Харкові повним ходом триває будівництво комплексу з утилізації ТПВ. Роботи, розпочаті ще у 2017 році, йдуть за планом і мають завершитись на кінець 2019 року. Напередодні, 9 жовтня, на майданчик, де йде будівництво комплексу надійшло нове обладнання – сито для сортування сміття.

Про це повідомляє «Ukraine Now» з посиланням на прес-службу Харківської міської ради.

Як повідомив заступник директора з технічних питань генерального підрядника Олександр Панченко, в функції сита входить пофракційне сортування сміття, при цьому устаткування розділене на сектори – для великих і дрібних твердих побутових відходів. Деталь привезена з Польщі, її довжина – 17 м, вага – 23 т. Встановлювати сито планують через півтора місяці, після завершення укладання фундаменту виробничої частини комплексу.

Одночасно в Дергачах ведуться роботи з облаштування нового полігону, який складатиметься з чотирьох майданчиків для збирання сміття, так званих карт.

«На 1-й і 2-й картах полігону ми закінчуємо монтаж гідроізоляційної мембрани і лінію збору фільтратів. Уздовж першої ділянки укладений фільтратопровід і змонтовані колодязі. До кінця року ми плануємо повністю завершити будівництво двох карт, облаштувати контрольно-пропускний пункт і завершити укладання фундаменту для будинку відділу сортування», – зазначив Олександр Панченко.

За його словами, після завершення будівництва майданчиків полігону і введення їх в експлуатацію діючий полігон в Дергачах буде закритий. Загальна площа нового майданчика для збирання сміття складе 15 га. Вводити в експлуатацію новий полігон планують також частинами: спочатку перші дві карти – це приблизно 7 га, потім – решту дві. Крім того, на старому полігоні, який вже закритий, ведеться облаштування установок для збирання газу і переробки його в електроенергію.

«Зараз тут монтуються трубопроводи, протягом двох тижнів будуть підключені газові свердловини, і ми почнемо експериментальне збирання газу. Згодом паливо використовуватиметься в промислових потребах. Всього на старому полігоні ми плануємо встановити 17 свердловин», – повідомив Олександр Панченко.

Згідно з проектом, сміттєпереробний комплекс включатиме в себе новий сучасний полігон, установку для збирання та переробки газу і виробничу частину – будівлю лінії сортування загальною площею 4 тис. кв м.

«Це те, чого не мають інші полігони в Україні. Тут будуть створені складські приміщення для складування вторинної сировини, також буде сформована в’їзна група – це контрольно-пропускний пункт, вагова, мийка коліс і гаражі, тобто вся інфраструктура, необхідна для повноцінної роботи комплексу», – підкреслив заступник директора.

Нагадаємо, проект будівництва комплексу з переробки ТПВ з системою збирання полігонного газу та виробництва електроенергії в Дергачівському районі інвестує Світовий банк. Роботи із підготовки будівництва Комплексу розпочато у 2012 році. Будівельні роботи безпосередньо Комплексу розпочато в вересні 2017 року. Плановий термін завершення робіт – вересень 2019 року.

Розробником проектної документації є ТОВ «Діпрокомунбуд», м. Харків. Підрядником, на основі конкурсу визначено Консорціум компаній з Польщі: VEKTO (Ekoklar), Egbud; Pribo-EPB та J.A.T.», – розповіли у Харківській міськраді.

А тим часом у Львові 9 липня цього року завершився термін подачі документів для компаній, які мають намір взяти участь у тендері з будівництва заводу з переробки ТПВ. На перший етап свої документи подали 12 компанії з 11 країн світу. Це переважно європейські компанії, а також по одній компанії з Ізраїлю та Китаю.

Шорт-лист підрядників мали обрати впродовж місяця, але ще й досі нічого не було відомо.

«Ми хочемо у найближчі тижні, тобто до кінця вересня, хочу вірити, оголосити перелік компаній, які проходять далі. Вони будуть подавати свої пропозиції технічні і комерційні, щоб ми до кінця року підписали цей контракт», – розповів керівник комунального підприємства ЛМКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

Та фінансисти були менш оптимістичними і прогнозують початок будівництва на наступний рік, а його завершення – на 2021 рік, тобто мінімум на два роки пізніше, аніж у Харкові.

«Я сподіваюсь, що якщо тендерні процедури завершаться достатньо швидко, то будівництво вже може бути розпочато наступного року і, відповідно, впродовж максимально 2 років ми би очікували, що завод тут буде. І він буде функціонувати так, як ми і ви цього хотіли», – каже старший банкір ЄБРР в Україні Денис Гайовий.

Хоча раніше мер Львова Андрій Садовий розповідав, що Львів має намір розпочати будівництво сміттєпереробного заводу в 2017 році. Про це він повідомив в ефірі каналу «112 Україна». «Ми в цьому році почнемо будувати у Львові завод глибинної переробки твердих побутових відходів. І це буде чи не перший завод в Україні».

Та поки не складається. Можна лише сподіватись, що завод у Львові буде якщо не першим, то хоча б наступним.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...