live
Новини » Політика

Сидорович: Константинополь чітко вказав, що Україна заслуговує на автокефалію

ZIK

Надання автокефалії українській церкві – це колосальна втрата для Москви. Тому вони намагатимуться цю карту розігрувати, грати на почуттях людей, зіштовхувати їх лобами. А коли до цього будуть долучатися політики, то нічого доброго з цього не вийде. Тому давайте залишимо церковні справи церкві. Я думаю, вони впораються. Адже Константинополь чітко показав, що він вважає, що Україна заслуговує на отримання автокефалії, і що ми її отримаємо.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція «Самопомочі») Руслан Сидорович.

Гість програми, відповідаючи на питання ведучої, чи підтримує він надання томосу Українській православній церкві, зазначив, що не знає політика, який бажає Україні процвітання, але є проти надання томосу УПЦ.

«Це дуже довгий шлях, який Україна вже пройшла. Це шлях, до якого долучалися і служителі церкви різних конфесій, і політики, і громадські діячі. Але тут потрібно розуміти, що церква як інституція живе довгим життям. А ми є дуже нетерплячі. Ми хочемо отримати все й одразу. Але церква в таких речах є дуже обережна й виважена. Вона акуратно прораховує можливі наслідки», – зауважив Руслан Сидорович.

Народний депутат підкреслив, що отримання томосу – це не отримання якогось папірця. Натомість це дуже непростий внутрішній реорганізаційний процес, який мають пройти церковні інституції.

«Я родом із Західної України і добре пам’ятаю момент відновлення УГКЦ. Я пам’ятаю, які були непрості конфесійні питання. Тому треба розуміти, що це дуже чутливе і дуже обережне питання», – наголосив гість програми.  

Водночас Руслан Сидорович додав, що це питання категорично не можна політизувати.

«Я вважаю, що політики цю тему мають взагалі не коментувати. Тим більше, що відповідно до української Конституції, наша церква є відділена від держави.

Окрім того треба розуміти, що для Москви це колосальна втрата. Тому вони намагатимуться цю карту розігрувати, грати на почуттях людей, зіштовхувати їх лобами. А коли до цього будуть долучатися політики, то нічого доброго з цього не вийде.

Тому давайте залишимо церковні справи церкві. Я думаю, що вони впораються. А Константинополь чітко показав, що він вважає, що Україна заслуговує на отримання автокефалії, і ми її отримаємо. Але щось прогнозувати не варто. Це дуже делікатні речі», – підкреслив Руслан Сидорович і додав, що Україна заслуговує на ту Володимирську церкву, яку Москва свого часу в неї вкрала.

Нагадаємо, Синод Вселенського Патріархату визнав, що Російська православна церква незаконно анексувала Київську Митрополію у 1686 році.

Сьогодні ж Вселенський патріарх за підсумками Синоду ухвалив рішення про продовження процедури надання Україні томосу.Loading...
Loading...
Loading...