четвер, 11 жовтня, 2018, 18:14 Події
Ігор Луценко про ініціативу позбавлення звань: Ми почали з найбільш відомих артистів
ZIK
ZIK

Позбавивши звань цілу низку українських і російських діячів культури, ми хочемо показувати, що ті, хто допомагають Росії, роблять неправильно. Цим діям артистів потрібно дати належну оцінку на рівні держави. Ми вирішили почати з відомих артистів, які мають державні нагороди і звання.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Ігор Луценко.

«Ми як депутати мусимо показувати всіма способами, що ті, хто допомагають Росії, роблять неправильно. Зокрема ми мусимо дати на рівні держави належну оцінку діям артистів, які представлені у нашій постанові.

Там дві групи артистів: перша - росіяни, їх давно треба було позбавити будь-яких нагород, і друга - українські артисти, які на мистецькому рівні є колаборантами. Свій авторитет вони дають Росії в якості військового інструменту проти нас. І це треба зупиняти тими способами, які в нас є», – зазначив народний обранець.

Відповідаючи на запитання ведучого про те, яким чином формувався список, як вибирали тих, кого туди внести, пан Луценко сказав, що обрали найбільш відомих, які мають державні нагороди і звання. 

«Ми вирішили почати з них, оскільки ми розуміємо, що ця проблема має багато аспектів. Одна з них – це роздача нагород комерційним способом не за заслуги, а за щось інше. Друга – це проблема колаборації людей зі званнями з Росії. Відповідно, вирішили почати з тих, хто є найбільше відомими, і при цьому можна легко знайти їхню позицію і дії. Будь-якому українцю буде зрозуміло, за що вони в цьому списку», – відповів Луценко.

За його словами, це не остаточний список, а лише початок. Депутати, які підтримують таку ініціативу, вже декілька років намагаються обмежити російських артистів, і в 2016 році була спроба системно підійти до цього питання, але безуспішно.

«Ми вирішили, що оскільки зараз передвиборчий рік, і у всіх посилився патріотизм, то потрібно цим користатися і діяти реальними кроками», – прокоментував гість програми.

У Верховній Раді пропонують позбавити цілу низку українських і російських діячів культури звання «народний артист України». Відповідний законопроект №9156 про застосування персональних санкцій було зареєстровано групою народних депутатів на чолі з Євгеном Рибчинським. У документі пропонують позбавити звання «народних» українських артистів Таїсію Повалій, Ані Лорак, Світлану Лободу і Віталія Козловського, а також росіян – Філіпа Кіркорова, Миколу Баскова та режисера Володимира Бортка. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-16 08:44 :42