Новини » Політика 11 жовтня, 2018, 19:31
Глава УПЦ КП пояснив, як скасування анафеми допоможе об'єднанню українських церков
ZIK
ZIK

Таїнства, які ми звершували, визнаються дійсними не тільки після цього рішення, а й протягом всіх попередніх років. І тепер це рішення про недійсність анафеми дає нам можливість тепер об'єднатися з архієреями МП, які захочуть цього. І з автокефальною церквою митрополита Макарія.

Про це на прес-конференції в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив глава УПЦ КП Філарет.

Патріарх Філарет нагадав, що вчора й сьогодні відбулося засідання Священного Синоду Константинопольського Патріархату на чолі зі веселенським патріархом Варфоломієм.

«На ньому розглядалося українське питання. Як ви знаєте, головним для нас є створення в Україні єдиної помісної автокефальної, незалежної від Москви української церкви. Але для того, щоб створити цю єдину церкву, потрібно об'єднатись трьом церквам в одну», – заявив патріарх Філарет.

Проте, за його словами, для того, щоб об'єднатись, треба виконати деякі дуже важливі речі. 

«Мається на увазі анафема, яку наклав на мене Архієрейський собор Російської православної церкви за те, що ми законно на помісному соборі висловили бажання мати в Україні автокефальну церкву, незалежну від Москви на тій підставі, що Україна стала незалежною державою. Так ось, за це на мене була накладена анафема. І для того, щоб вибрати єпископат, який був рукоположений мною після накладання цієї анафеми, треба зробити недійсною цю політичну анафему», – розповів очільни УПЦ МП.

Як зауважив патріарх Філарет, він не раз звертався до Вселенського патріарха з цим проханням, і ось тепер настав час, коли Священний синод відновив його діяльність і діяльність єпископів.

Цей же Синод Константинопольського Патріархату прийняв таке саме рішення щодо митрополита Макарія. Тобто тепер ми, архієреї всіх трьох церков, є законними, канонічними, благодатними. І тепер при нашій добрій волі можемо об'єднатись в одну українську помісну православну церкву», – констатував патріарх Філарет.

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що Синод Вселенського Патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української провославної автокефальної церкви Макарія та визнав їх канонічними.

Окрім того, Вселенський патріарх за підсумком синоду ухвалив рішення про продовження процедури надання томосу для України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 13:41 :30