Новини » Політика 11 жовтня, 2018, 15:51
Депутатів регламентного комітету шокувала так звана доказова база в справі Вілкула, – адвокат

Регламентний комітет Верховної Ради опублікував рішення за підсумком розгляду повторного подання Генпрокурора на зняття недоторканності з народного депутата Олександра Вілкула. У документі вказані конкретні факти фальсифікації кримінального провадження проти опозиціонера.

Про це на власній Facebook-сторінці повідомив адвокат народного депутата Олег Бабич.

У своєму рішенні, коментує юрист, комітет фактично вказав на необгрунтованість позиції Генеральної прокуратури.

«Особливе обурення і шок у нардепів викликала так звана доказова база. Були наведені реальні факти вибивання свідчень у свідків, а закони, за порушення яких прокуратура хоче засудити Вілкула, втратили силу за десять років до того, як Вілкул став губернатором», – висловився адвокат нардепа Олег Бабич.

Серед фактів вибивання свідчень описана історія знущань дніпропетровських прокурорів над свідком, 70-річним пенсіонером. Його кинули в холодну камеру без рішення суду, змушуючи хоча б якось звести наклеп Вілкула в обмін на свободу.

Окрему увагу депутати приділили тому, що прокуратура хоче засудити Вілкула за порушення Земельного кодексу України, який втратив чинність за десять років до подій та Методичних рекомендацій, які носять виключно інформаційний характер.

Напередодні під час розгляду регламентним комітетом ВР повторного подання Генпрокурора на зняття недоторканності з народного депутата Олександра Вілкула з’ясувалося, що свідки давали свідчення проти нього під тиском. Свідка – екс-голову Дніпропетровської райдержадміністрації, 70-річного Вадима Кобиляцького без рішення суду прокуратура помістила в грудні 2017 року в камеру і вимагала дати неправдиві свідчення проти опозиціонера. Але навіть в цих умовах Кобиляцький не погодився обмовляти нардепа. Він підписав компроміс, запропонований прокуратурою, що йому, нібито, дзвонили з приймальні облдержадміністрації. Заяву свідка депутати отримали під час засідання.

Також народний депутат надав ряд доказів того, що справа є сфабрикованою, а закони, на які посилається прокуратура, в тому числі Земельний Кодекс, припинили свою дію ще в 2001 році.

Крім того, в ході засідання комітету Олександр Вілкул надав офіційні документи, в тому числі рішення Нікопольського суду про те, що його телефон незаконно прослуховується без дозволу парламенту. Після викриття фальсифікації в матеріалах ГПУ регламентний комітет відклав публікацію свого рішення до сьогодні.

Нагадаємо, що це вже друге подання ГПУ на Олександра Вілкула. Перше – провалилося в регламентному комітеті. Притім і цього разу експерти сумніваються в обґрунтованості подання й не виключають його політичної мотивації, а дії прокуратури називають «несмішним шоу».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 03:04 :10