Новини » Суспільство 11 жовтня, 2018, 2:00
Бондаренко: У світі є низка проблем, найпростіше вирішення яких – війна

У світі, в якому нині спостерігається тенденція до нервозності, існує ціла низка проблем, найпростіше вирішення яких – це вирішення війною.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявив політичний експерт Костянтин Бондаренко.

Гість програми зауважив, що сьогодні спостерігається тенденція – певна нервозність у всьому світі.

«Ми бачимо, що є ціла низка моментів, низка проблем, найпростіше вирішення яких – це вирішення війною. Проблема зовнішнього боргу окремих держав, скажімо може бути вирішена тільки завдяки тому, що десь у якійсь точці земної кулі буде організовано війну; проблеми кордонів держав, проблеми повернення держав до старих кордонів тощо можуть бути вирішені у воєнний спосіб», – вважає Костянтин Бондаренко.

Політолог, відповідаючи на запитання, хто нині в Україні пише історію, процитував академіка Михайла Покровського, який говорив про те, що історія – це політика, обернена в минуле.

«Кожне покоління чи кожен режим висувають свої претензії до істориків і відповідно «замовляють» ту чи іншу історію», – зазначив Костянтин Бондаренко.

Гість програми додав, що є два типи істориків: одні пишуть кон’юнктурну історію та формують концепцію на догоду політичній ситуації чи правлячому режиму. Інші історики, з його слів, працюють в архівах, пишуть серйозні історичні розвідки та не залежать від історичних віянь.

«Ці історики роблять ту річ, яка пізніше залишиться у віках… Вони роблять свою справу, і на їхніх роботах буде базуватися у майбутньому історична наука й розвиток історичної науки», – певен політолог.

Раніше політичний експерт Костянтин Бондаренко заявляв, що і в Україні, і в Польщі при владі перебувають праві популісти, які, як правило, послуговуються історичною міфологією, а не політичними реаліями.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-26 23:11 :09