середа, 10 жовтня, 2018, 17:34 Події
Журналіст зі Стамбула: Навіть проміжне рішення щодо томосу – велика історична подія
ZIK
ZIK

Усе, що нині відбувається у Стамбулі, навіть якщо це якийсь проміжний етап та буде ухвалене проміжне рішення, – це велика історична подія.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення зі Стамбула заявила журналіст Лана Самохвалова.

Лана Самохвалова повідомила, що засідання Синоду Вселенського Патріархату у Стамбулі ще триває.

«Екзархи ще не виходили із кімнати, де засідає Синод, їх звіт ще заслуховують, і ми чекаємо на гарні новини ближче до вечора», – зазначила журналіст.

Лана Самохвалова розповіла про розмову зі старим священиком, який служить у Патріархії: «Він сказав, що бажання дати автокефалію об’єднаній українській церкві – це продиктовано лише любов’ю, лише вірою до Церкви, до України Вселенського патріарха».

Журналіст Лана Самохвалова наголосила, що все, що нині відбувається у Стамбулі, навіть якщо це якийсь проміжний етап та буде ухвалене проміжне рішення, – це велика історична подія.

«Ми неодноразово чули, що Синод тримається обраного курсу, і що Україна отримає те, про що вона так довго мріяла», – зазначила Лана Самохвалова.

Журналіст додала, що нині існує ембарго на всі коментарі, і в питанні інформаційної політики Церква досить стримана та не дає анонсів з огляду на супротив Кремля.

«Є два питання, які треба вирішити: за моїми спостереженнями, треба вирішити питання апеляції та анафеми. І друге – рішення про дарування автокефалії. Чи будуть вони розведені у часі, чи буде це прийняте саме на цьому Синоді – одночасно два рішення – невідомо», – зазначила Лана Самохвалова.

Журналіст додала, що нині екзархи були налаштовані приязно, розпочавши свій звіт із молитви, а на запитання, чи можна буде очікувати благої звістки, відповіли: «З Божою поміччю, сподіваємося, що так».

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха з проханням видати томос про автокефалію православної церкви в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала це звернення.

Як повідомив Президент Петро Порошенко, Вселенський Патріархат ухвалив рішення про право Вселенського Патріархату без урахування думки Москви надавати всім державам права на створення Помісної Церкви.

14 вересня стало відомо, що патріарх Російської православної церкви Кирило припиняє згадувати патріарха Константинопольського Варфоломіяпід час богослужінь.

У Стамбулі триває засідання Синоду Вселенського Патріархату, на якому очікується рішення про дарування православній церкві в Україні томосу про автокефалію. Питання про отримання томосу про автокефалію для України буде обговорюватися після звіту екзархів Вселенського патріарха у Стамбулі 10 жовтня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-17 19:21 :19