Новини » Політика 10 жовтня, 2018, 17:57
Яворівський: Своєю нахабною поведінкою РФ допомагає Україні отримати томос
ZIK
ZIK

У питанні щодо отримання томосу про автокефалію православної церкви Україні «допомогла» Росія.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив народний депутат України IV - VII скликань Володимир Яворівський.

Гість програми нагадав про соціологічні дослідження, результати яких свідчать про те, що понад 60% прихожан виступають за створення Єдиної помісної православної церкви в Україні. Володимир Яворівський зауважив, що навколо питання автокефалії є певна «міграція» настроїв, адже момент надання томосу наближається, і нині це питання не таке ефемерне, ніж за часів президентства Віктора Ющенка.

«Сьогодні це вже майже реальність. І я хочу висловити свою може дещо парадоксальну думку: нам дуже здорово допомогла Росія. Можемо тихенько їй подякувати, тому що так нахабно себе поводити, як поводить себе Кирило, як поводить себе Московський патріархат, просто в мене таке враження, що з кожним їхнім нерозумним, недалекоглядним кроком… ця церква Московського патріархату перетвориться у… якусь секту», – каже Володимир Яворівський.

Гість програми також припустив, що екзархи Вселенського патріарха, які побували в Україні і виступатимуть зі звітом на засіданні Синоду Вселенського патріархату, ставитимуться із симпатією до України та будуть доповідати про позитивні речі.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха з проханням видати томос про автокефалію православної церкви в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала це звернення.

Як повідомив Президент Петро Порошенко, Вселенський Патріархат ухвалив рішення про право Вселенського Патріархату без урахування думки Москви надавати всім державам права на створення Помісної Церкви.

14 вересня стало відомо, що патріарх Російської православної церкви Кирило припиняє згадувати патріарха Константинопольського Варфоломія під час богослужінь.

Як стало відомо, питання про отримання томосу про автокефалію для України буде обговорюватися після звіту екзархів Вселенського патріарха у Стамбулі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-16 09:10 :25