середа, 10 жовтня, 2018, 14:24 Суспільство
Якби не підтримка Московського патріархату, Путін не наважився б на війну, – патріарх Філарет
Глава Української православної церкви Київського патріархату патріарх Філарет. Фото: Ельдар Сарахман/УП
Глава Української православної церкви Київського патріархату патріарх Філарет. Фото: Ельдар Сарахман/УП

Якби в Україні була єдина помісна церква, війни б не було, тому що Путін спирається на Московський патріархат.

Про це сказав предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет інтерв’ю виданню «Обзозреватель».

«Духовенство та віруючі Московського патріархату не просто словами, а й діями допомагають сепаратистам та агресору. Наприклад, на Буковині, яка далеко від Донбасу, священик відкрито виступає за Путіна. І не тільки він, є багато і в Київській області, які агітують за Путіна», – розповів він.

«Підтримка є, і на неї розраховував Путін. А якби її не було, то він не наважився би на війну. І якщо говорити про вибори, ми ніколи не будемо проводити агітацію у храмах за кандидатів, але голосувати будемо й підтримаємо всіх, хто за Україну. А якщо хтось налаштований інакше, того не підтримаємо», – заявив Філарет.

На думку предстоятеля УПЦ КП, зараз Україна рухається уперед.

«Рухається, утверджується як держава, тому що ця війна, яка триває зараз, – випробування України: чи варта вона того, щоб бути самостійною, чи має комусь підпорядковуватись. Україна уже довела – вона заслуговує мати свою державу. Друге, що є, – відбувається повільна боротьба з корупцією, дуже повільна, і це не задовольняє ні Україну, ні Європу. Що ще позитивного: Україна є вже асоційованим членом ЄС, уже отримала безвіз. Піднімається питання про вступ до НАТО, а що це для нас означає – Україна буде захищена», – сказав Філарет.

Читайте також: Опубліковано стенограму розмови глави РПЦ, у якій він вимагав не надавати томос Україні

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-17 18:25 :25