live

Уряд дозволив українцям встановлювати лічильники тепла у старих будинках

Лічильник тепла. Фото: olx.ua

Сьогодні, 10 жовтня, у ході засідання Кабінет міністрів України затвердив порядок визначення технічної можливості встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Коментуючи ухвалення відповідної постанови, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко зазначив, що завдяки прийнятому рішенню українці можуть самостійно обирати оптимальну систему індивідуального обліку тепла.

«Це можливість заощаджувати споживання тепла і платити виключно за власним лічильником. Обрати оптимальну систему індивідуального обліку можна за технічної можливості інженерних систем у будинку», – зазначив міністр.

Як підкреслив Зубко, раніше індивідуальний облік був доступний лише для мешканців будинків з горизонтальною системою опалення, тоді як мешканці старих будинків, не маючи технічної можливості встановити лічильник, сплачували за обсяг тепла, яке споживала вся будівля за комерційним будинковим вузлом.

«Відтепер власники квартир, які встановлять квартирні лічильники (при горизонтальній розводці інженерних мереж у будинку), або прилади-розподілювачі на опалювальні прилади (при вертикальній розводці) – зможуть регулювати температуру в своїх помешканнях, заощаджувати тепло і платити виключно за власним лічильником, а не за перевитрати недбалого сусіда», – пояснив він.

Нагадаємо, експерт наголосив на неминучості введення санкцій за відсутність газового лічильника.

Loading...