Новини » Суспільство 10 жовтня, 2018, 17:21
Психічне здоров’я часто поза увагою, втім наслідки впливають на життя мільйонів, – Супрун
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Сьогодні у Світовий день психічного здоров’я виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун розповіла українцям, як долати психологічні проблеми.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

«Ми звикли слідкувати за власним фізичним здоров’ям: люди виділяють час на заняття спортом, приготування корисної їжі чи відмовляються від шкідливих звичок. Натомість, часто ігнорують дуже важливу складову, що має суттєвий вплив на наше життя – психічне здоров’я», – йдеться в повідомленні.

Супрун зазначила, що наслідки від ігнорування психічних проблем впливають на життя мільйонів людей у всьому світі.

За даними ВООЗ, кожна четверта людина у світі стикається з психічними проблемами, а близько 1,1 мільярда людей переживали розлади психічного характеру.

«Перший крок в подоланні психологічних проблем – не боятись про них говорити. Адже страх визнати, що комусь потрібна допомога такого характеру, змушує ховати власні переживання навіть від рідних. Зокрема існує безліч міфів та упереджень про психічні хвороби, які змушують людей швидше замовчувати про них, аніж ділитись та шукати рішення», – пише Супрун.

За її порадою, якщо ви помітили, що близькі чи знайомі відчувають надмірну тривожність, депресію, зневірені або ж відчувають за щось провину потрібно неодмінно поговорити з ними, дізнатись якомога більше деталей про їх стан та запропонувати допомогу. Найкраще рішення – звернутись до спеціаліста. Він може допомогти зрозуміти суть проблеми і зорієнтувати, як діяти далі.

У випадку, якщо самі втрачаєте рівновагу та багато стресуєте в.о. міністра охорони здоров’я рекомендує поділитися своїми переживаннями також. Це перший та важливий крок в подоланні проблеми.

А ось запобігання психічним хворобам, за словами Супрун, починається з їхнього кращого розуміння.

Вона також порадила кілька корисних дописів про психічне здоров’я та його збереження:

А про те, як змінюється українська система охорони психічного здоров’я можна прочитати на сайті МОЗ України.

Нагадаємо, Супрун пояснила, чому не варто боятися клінічних випробувань на людях.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 05:13 :40