Новини » Політика

Полторак: Україні потрібні 15 років для будівництва військових баз та арсеналів

ZIK

Фінансовий ресурс, який виділявся щороку, а це 10-20 мільйонів гривень на підтримання боєздатності сховищ, – був недостатнім. Лише останні два роки армія почала отримувати на ці потреби близько півмільярда гривень.

Про це на засіданні Кабінету міністрів, яке транслювали на телеканалі ZIK, заявив міністр оборони України Степан Полторак.

«Фінансовий ресурс, який виділяється Міністерству оборони протягом останніх двох років, становить 400-500 мільйонів гривень. Завдяки цьому було обрано три основних великих та потужних арсенали зброї, на яких зараз проводяться роботи – «Цвітоха», «Калинівка», «Богданівка», – сказав Полторак.

Він розповів, що саме на «Цвітосі» розпочали будівництво залізобетонних сховищ і там вже є їх чотири майже готових.

«У «Цвітосі» ми майже повністю забезпечили периметр і зараз розпочинається будівництво на «Калинівці» і «Богданівці». Загалом у цьому році ми плануємо збудувати 15 таких сховищ», – зазначив він.

Але також він вирішив наголосити на тому, що для того, аби успішно вирішувати проблему з диверсіями на складах зі зброєю. потрібне достатнє фінансування.

«Я розумію, що є недоліки в організації роботи, є проблеми в забезпеченні надійної охорони, але я скажу так, що армія ту проблему самостійно не може вирішити. Тому що той фінансовий ресурс, який виділяється кожного року на підтримання боєздатності сховищ, був недостатнім і становив 10-20 мільйонів гривень на рік. І лише останні два роки виділяється до півмільярда гривень. Тому навіть якщо ми в рік будемо виділяти 500 мільйонів для того, щоб будувати арсенали чи бази, то нам треба 15 років. За умови, якщо у нас ідеально будуть працювати забудовники», – прокоментував він.

Адже, за його словами, варто також врахувати і специфіку конструкцій. Тому проблеми є і їх треба вирішувати.

«Звичайно, хотів би звернути увагу, що ми перебуваємо в правовому полі законів, які є і всі процедури по будівництву ми проводимо за існуючою законодавчою базою, яка не дає нам можливість швидко ухвалювати рішення. Зокрема, і щодо запобігання новим можливим підривам на складах», – сказав Полторак.

Нагадаємо, 9 жовтня у місті Ічня на Чернігівщині на сталися вибухи на військових складах з боєприпасами. Пожежею охоплено близько 682,6 га арсеналу Міністерства оборони, з яких 402 га – технічна територія.

За даними Генштабу, на складі боєприпасів стається два-три вибухи на секунду.

В Ічні евакуювали близько 10 тисяч людей, повідомили у ДСНС,.

На місце події виїхала оперативна група на чолі з начальником Генштабу.

Станом на 8:00 9 жовтня загиблих у результаті вибухів немає. 63 особи з Ічні звернулись до лікарні із поганим самопочуттям через дим.

Укрзалізниця закрила три перегони для руху поїздів через вибухи на військових складах на Чернігівщині.

До Чернігівської області вирушили київські поліцейські на допомогу своїм колегам у ліквідації надзвичайної ситуації.

За фактами вибухів військова прокуратура Центрального регіону України розпочала кримінальне провадження за ч.3 ст.425 ККУ (недбале ставлення військової службової особи до служби в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці).

Із Ічнянської центральної лікарні евакуювали 163 пацієнтів.

 У Генштабі Збройних сил заявили, що станом на 9-ту годину ранку інтенсивність вибухів на території  арсеналу значно зменшилася, на місці надзвичайної ситуації спостерігається задимленість.

Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони ще рік тому проінспектував склад боєприпасів у Ічні Чернігівської області і рекомендував терміново перемістити всі боєприпаси у спеціальні бетонні сховища, повідомив голова комітету Сергій Пашинський.

Loading...