середа, 10 жовтня, 2018, 13:33 Політика
Полторак: Україна зможе зберегти боєприпаси, якщо збудує підземні бункери
ZIK
ZIK

В Ічні були зафіксовані характерні вибухи, які свідчить про те, що, ймовірно, відбулася закладка боєприпасів для підриву сховищ. Це стало можливим через те, що периметр не був достатньо обладнаний. Для того, щоб надійно зберігати запаси, варто збудувати закриті залізобетонні конструкції, які надійно забезпечать охорону.

Про це на засіданні Кабінету міністрів, яке транслювали на телеканалі ZIK заявив Міністр оборони України Степан Полторак.

«На арсенал в Ічні цьогоріч було виділено 13 мільйонів гривень, а профінансовано 9,6 мільйонів гривень. В кінці минуло року була створена проектно-кошторисна документація щодо будівництва сучасного периметра і компанія, яка виграла тендер взялась до роботи. Готовність до здачі периметра повинна відбутись у кінці 2018 року», – розповів Полторак.

Крім того, за його словами, на цьому арсеналі є укомплектована рота для забезпечення надійної охорони.

«Введена кінологічна служба, розташовано засоби радіоелектронної боротьби для приглушення безпілотників і проводилася робота щодо обладнання місць зберігання зброї. На час вибуху на кожному посту перебувало по дві людини для охорони. Крім того на варті був начальник варти, помічник начальника та розвідний і резерв у кількості 10 осіб. По периметру на відстані до трьох кілометрів перебували 12 осіб у різних видах нарядів, а це в засідці, в патрулі, в секретах для того, щоб забезпечити підходи», – наголосив він.

Також він зазначив, що на цьому арсеналі тільки за останній місяць було двічі проведено навчання і за їх результатами було звільнено людей.

«Відбулося міжвідомче навчання, і за підсумками першої перевірки був звільнений з посади начальник цієї бази», – прокоментував Полторак.

Тому він вважає, найімовірніше відбулася диверсія, якій важко було запобігти, адже снаряди варто зберігати у більш захищених сховищах.

«Можна було почути характерні вибухи. Спочатку був «хлопок», потім «зарево», а після цього два «хлопка» і уже вибух боєприпасів. Тому це свідчить про те, що ймовірно, була закладка боєприпасів для підриву наших сховищ. Чому не вдалося запобігти цьому? Я думаю, що було не достатньо обладнано периметр. Також на моє глибоке переконання, ми надійно зможемо вберегти наші запаси, коли збудуємо закриті залізобетонні конструкції, які надійно забезпечать охорону. Бо якщо боєприпаси зберігаються на ґрунті, то їх зберегти від диверсійної групи або навіть недбалості неможливо», – наголосив він.

Нагадаємо, 9 жовтня у місті Ічня на Чернігівщині на сталися вибухи на військових складах з боєприпасами. Пожежею охоплено близько 682,6 га арсеналу Міністерства оборони, з яких 402 га – технічна територія.

За даними Генштабу, на складі боєприпасів стається два-три вибухи на секунду.

В Ічні евакуювали близько 10 тисяч людей, повідомили у ДСНС,.

На місце події виїхала оперативна група на чолі з начальником Генштабу.

Станом на 8:00 9 жовтня загиблих у результаті вибухів немає. 63 особи з Ічні звернулись до лікарні із поганим самопочуттям через дим.

Укрзалізниця закрила три перегони для руху поїздів через вибухи на військових складах на Чернігівщині.

До Чернігівської області вирушили київські поліцейські на допомогу своїм колегам у ліквідації надзвичайної ситуації.

За фактами вибухів військова прокуратура Центрального регіону України розпочала кримінальне провадження за ч.3 ст.425 ККУ (недбале ставлення військової службової особи до служби в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці).

Із Ічнянської центральної лікарні евакуювали 163 пацієнтів.

 У Генштабі Збройних сил заявили, що станом на 9-ту годину ранку інтенсивність вибухів на території  арсеналу значно зменшилася, на місці надзвичайної ситуації спостерігається задимленість.

Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони ще рік тому проінспектував склад боєприпасів у Ічні Чернігівської області і рекомендував терміново перемістити всі боєприпаси у спеціальні бетонні сховища, повідомив голова комітету Сергій Пашинський.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-16 05:08 :15