Новини » Львів 10 жовтня, 2018, 14:19
Перепоховання вояків УПА – сигнал про нескореність, – керівник товариства «Пам’ять»

Торік у Пустомитівському районі розпочалися пошуки похованих бійців Повстанської армії. Про місця захоронення повідомили мешканці села. Перепоховати вояків УПА планують 14 жовтня на Личаківському цвинтарі біля Меморіалу воїнів УПА.

Про це повідомляє прес-служба ЛОДА.

«Знайти поховання вояків УПА вкрай важко, адже вони увесь час намагались позбавити ворогів можливості ідентифікації. Упродовж останніх двадцяти років перепоховання повстанців не було, оскільки всі могили упівців, що можна було знайти на західний Україні, у 90 роках уже знайшли. Тому ці дві віднайдені могили у Верхній Білці особливо важливі», – зазначив керівник Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» Любомир Горбач.

Дослідники запевняють, рік поховання встановити важко, однак в одного з повстанців знайшли радянську газету за липень 1944 року.

«Немає сумнівів, що це саме військове поховання. Ті, хто проводжав молодих повстанців в останню путь, робили це з військовими почестями і, цілком очевидно, що їх ховали як своїх, як героїв. На обох вояках ми виявили чоботи, що буває вкрай рідко. У кишенях були набої та сірники. Старожили села розповідають, що за могилами потай доглядали протягом довгих років», – розповів Любомир Горбач.

Перепоховати вояків УПА планують 14 жовтня на Личаківському цвинтарі біля Меморіалу воїнів УПА.

«Об 11 годині ми запрошуємо громадськість на Личаківський цвинтар, аби з пошаною перепоховати двох вояків. Окрім того, на кладовищі вшануємо також Героїв Небесної Сотні та учасників АТО», – наголосила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Мирослава Туркало.

Останки ексгумувало «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять».

«Вкрай важливо, що вояки будуть перепоховані саме на Личаківському кладовищі, адже Львів завжди був осередком національно-визвольної боротьби. Мешканці Львівщини, усієї України, молоде покоління нашої держави, а також усі іноземці на прикладі наших військових поховань повинні розуміти, що Україна ніколи не скориться окупантам, якої б нації вони не були. А для агресора – це сигнал, що якою б важкою не була ситуація, українські патріоти завжди піднімуться у боротимуться за свою мову, землю та віру», – наголосив Любомир Горбач.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 23:10 :39