середа, 10 жовтня, 2018, 16:57 Економіка
«Нафтогаз» отримав $9 млн, заборгованих «Газпромом»
НАК «Нафтогаз України». Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
НАК «Нафтогаз України». Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Сьогодні НАК «Нафтогаз України» направила ПАТ «Газпром» заяву про зарахування переплат за транзит газу в рахунок погашення пені, що нараховується на заборгованість російського монополіста згідно з арбітражним рішенням від 28 лютого 2018 року за транзитним контрактом.

Про це повідомляє прес-служба НАК.

Як зазначається, 22 грудня 2017 року Стокгольмський арбітраж переглянув формулу ціноутворення на газ за контрактом щодо поставки газу в Україну, таким чином зменшивши його вартість, що автоматично призвело до зменшення ставки вартості послуг та загальної вартості послуг транзиту газу, які надаються Нафтогазом.

Послідовно відмовляючись виконувати рішення Стокгольмського арбітражу, Газпром у 2018 році продовжує платити за транзит більшу ціну, ніж виставляє Нафтогаз, який розраховує тариф у відповідності до рішення арбітражу.

Відтак Нафтогаз зарахував понад 9 млн дол. США переплати за послуги транзиту, що були надані у серпні, як платіж на виконання арбітражного рішення.

Довідка.

Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу від 28 лютого 2018 року Газпром винен Нафтогазу 2,56 млрд дол. США збитків за невиконання зобовязань за транзитним контрактом, на які нараховується пеня за кожен день невиконання арбітражного рішення. На сьогодні розмір нарахованої пені становить більше 100 млн дол. США.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 21:18 :59