середа, 10 жовтня, 2018, 13:55 Суспільство
Митрополит Гальський про об’єднання українських церков: Ми живемо в історичний момент
Митрополит Гальський Еммануїл. Фото: president.gov.ua
Митрополит Гальський Еммануїл. Фото: president.gov.ua

Митрополит Гальський (православний митрополит Франції, підпорядкований Вселенському патріархату) Еммануїл, висловлює сподівання на об’єднання православних церков в Україні.

Він сказав у Стамбулі, де відбувається триденне засідання Синоду Вселенського патріархату, повідомляє «Радіо Свобода».

«Завжди радо їжджу до Києва, щоб побачити ситуацію на місці. Ми молимося і завжди докладаємо наших зусиль для об’єднання православних церков в Україні. Ми живемо в історичний момент і з Божої ласки все буде добре (для України)», – сказав митрополит, який бере участь у засіданні Синоду.

10 жовтня екзархи Вселенського патріарха, які перебували в Києві у межах підготовки до надання автокефалії українській православній церкві, прибули до Стамбула, де будуть виступати зі звітом на засіданні Синоду.

Зазначимо, один із екзархів архієпископ Даниїл Памфілійський зі США у відповідь на питання про те, чи готова українська церква до об’єднання, заявив: «Думаю, що церкви в Україні готові до об’єднання, готові вже протягом 27 років, якщо не кількох століть. Коли це може статися – важко сказати. Це все, що я можу сказати на цю хвилину».

У Стамбулі 9 жовтня почалося триденне засідання Синоду Константинопольського патріархату. Як очікується, на ньому розглянуть питання про надання томосу про автокефалію української православної церкви. Засідання відбувається за зачиненими дверима.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 09:58 :50