Лідер «Громадської сили»: Що це за нова армія, яка не може охороняти склад на мирній території?

ZIK

Ми сьогодні на білбордах бачимо гасло "Нова армія". Але що це за нова армія, якщо вона навіть не може охороняти склад із боєприпасами, який розташований на мирній території?

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив лідер партії «Громадська сила» Загід Краснов.

«Ми сьогодні говоримо про наслідки, а хотілось би зрозуміти причини. Чому за останні 15 років вісім разів горіли склади, і за це ніхто не покараний? Сьогодні все хочуть списати на диверсію, але при цьому диверсія – це халатність або бажання списати те, чого не бракує на складах до аудиту. Якщо ми сьогодні на білбордах бачимо "Нова армія", то що це за нова армія, якщо вона навіть не може охороняти склад, який розташований на мирній території. То яка вона тоді нова?» – зазначив підер партії «Громадська сила».

За його словами, за непрямими ознаками можна сказати, що це часта халатність, яка є абсолютно у всіх напрямках в країні.

«Про яку диверсію може йти мова, якщо склади горіли в країні і до 2014 року? Вони горіли в 2003, 2004, 2007 і 2008 роках, коли були зовсім інші президенти, і коли у нас не було зовнішнього ворога. Тобто тут йдеться саме про халатність», – переконаний Краснов.

На думку пана Краснова, якщо це все-таки халатність, то виникає інше питання, чому завжди шукають лейтенанта, начальника складу або слюсаря, який винний.

«Я не розумію, чому у Президента винним може бути тільки міністр, а в міністра – тільки начальник складу. Чому дотепер, особливо при сьогоднішній владі, 4 рази горіли склади, але при цьому всі як працювали, так і працюють. Я вважаю, що висновки повинні бути зроблені про причини, а не про наслідки, і після цього усунути причину», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, 9 жовтня у місті Ічня на Чернігівщині сталися вибухи на військових складах із боєприпасами. Пожежею охоплено близько 682,6 га арсеналу Міністерства оборони, з яких 402 га – технічна територія.

За даними Генштабу, на складі боєприпасів стається два-три вибухи на секунду.

В Ічні евакуювали близько 10 тисяч людей, повідомили у ДСНС.

На місце події виїхала оперативна група на чолі з начальником Генштабу.

Станом на 8:00 9 жовтня загиблих у результаті вибухів немає. 63 особи з Ічні звернулись до лікарні з поганим самопочуттям через дим.

Укрзалізниця закрила три перегони для руху поїздів через вибухи на військових складах на Чернігівщині.

До Чернігівської області вирушили київські поліцейські на допомогу своїм колегам у ліквідації надзвичайної ситуації.

За фактами вибухів військова прокуратура Центрального регіону України розпочала кримінальне провадження за ч.3 ст.425 ККУ (недбале ставлення військової службової особи до служби в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці).

Із Ічнянської центральної лікарні евакуювали 163 пацієнтів.

У Генштабі Збройних сил заявили, що станом на 9-ту годину ранку інтенсивність вибухів на території арсеналу значно зменшилася, на місці надзвичайної ситуації спостерігається задимленість.

Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони ще рік тому проінспектував склад боєприпасів у Ічні Чернігівської області й рекомендував терміново перемістити всі боєприпаси у спеціальні бетонні сховища, повідомив голова комітету Сергій Пашинський.

Loading...