Новини » Події 10 жовтня, 2018, 20:35
Гай: На військові бази НАТО не можна заходити навіть з мобільним телефоном
ZIK
ZIK

У Монсі на військовій базі НАТО військовослужбовець може потрапити лише на ту територію, до якої має доступ. В Україні ж досі у багатьох діючих військових об’єктах є дірки через які, наприклад, можна сходити в магазин.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK розповів заступник голови Ради резервістів ЗСУ Мирослав Гай.

«Я думаю, що треба провести розслідування та переглянути взагалі усю систему охорони військових об’єктів в Україні. Тому що у нас в цьому є великі прогалини. Наприклад, я був у НАТО і бачив як там охороняються військові бази, зокрема в Монсі. Там є багатоступенева перевірка, роздільність території військової бази на певні кола доступу. І кожен може потрапити лише туди, де йому потрібно», – сказав Гай.

За його словами, якщо треба потрапити у інші об’єкти, потрібні окремі ключі і коди доступу. Також туди не можна заходити з мобільними телефонами, а в Україні такого немає.

«Досі існує радянська система і навіть у багатьох діючих базах є дірки через які, наприклад, можна сходити в магазині і це проблема. Але у випадку з Ічнею основною проблемою є диверсія та певне недбальство. Тому що з того, що я чув, вибухи відбулись на території утилізації боєприпасів і це не було на місцях, де перебували військовослужбовці», – прокоментував він.

Також він розповів, що розмовляв з хлопцями, які їздили, щоб допомогти в евакуації і вони наголошували на тому, що місцеві біля складів із боєприпасами навіть збирали гриби.

«Звісно, що в Ічні був периметр, на який можна було потрапити без проблем. Але загалом там, де потрібно, охорона є, просто на цьому складі є сотні гектарів території. Адже це не просто склад, а цілий завод, де зберігаються боєприпаси, відбувається модернізація. Також є закриті і відкриті майданчики. Тобто це така інфраструктура, яка може бути розрахована на третю світову війну», – вважає Гай.

Тому, загалом в Україні є багато складів, на які треба мільярди гривень або доларів. Але є чимало питань і до того, як витрачаються ті гроші, які були виділені вже зараз.

«Чому з 500 мільйонів гривень на Ічню було використано лише 150 мільйонів гривень. Також одразу після підривів складів, а це однозначно була диверсія РФ, запрацювали їхні «інформаційні війська». Адже будь-яка така операція вона йде із супроводом у ЗМІ. Оскільки вони не підірвали наші стратегічні запаси, але одразу пішли вкиди для соціально-політичної дестабілізації, почали вимагати відставки вищого політичного керівництва та інше. Загалом це називається інформаціно-психологічною операцією противника», – вважає він.

Нагадаємо, 9 жовтня у місті Ічня на Чернігівщині на сталися вибухи на військових складах з боєприпасами. Пожежею було охоплено близько 682,6 га арсеналу Міністерства оборони, з яких 402 га – технічна територія.

В Ічні евакуювали близько 10 тисяч людей, повідомили у ДСНС.

На місце події виїжджала оперативна група на чолі з начальником Генштабу.

За фактами вибухів військова прокуратура Центрального регіону України розпочала кримінальне провадження за ч.3 ст.425 ККУ (недбале ставлення військової службової особи до служби в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці).

Із Ічнянської центральної лікарні також були евакуювали 163 пацієнтів.

До слова, Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони ще рік тому проінспектував склад боєприпасів у Ічні Чернігівської області і рекомендував терміново перемістити всі боєприпаси у спеціальні бетонні сховища, повідомив голова комітету Сергій Пашинський.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-04 18:18 :36