Екс-депутат Держдуми РФ пояснив присутність чисельного російського лобі в ПАРЄ

ZIK

Чому в ПАРЄ існує таке чисельне проросійське лобі? Бо усі розуміють, що по суті ПАРЄ нічого не вирішує, а відсутність російської делегації у залі – це гроші, яких позбавляється ПАРЄ як організація. Росія ж перестала платити членські внески. Тому ця ситуація є досить дивною.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів екс-депутат Державної Думи Росії (2007-2016) рр. Ілля Пономарьов.

Ілля Пономарьов, коментуючи рішення Парламентської асамблеї Ради Європи, яка не змінила санкційні правила заради РФ і відклала вирішення цього питання на наступний рік, зазначив, що вважає ПАРЄ непотрібним механізмом.

«ПАРЄ дуже сильно відволікає увагу людей, які б могли займатися необхідними для своїх країн законами, замість виясняти стосунки однин з одним. При цьому на європейському просторі є інші структури, які справді важливі для країн. Є Європейський суд з прав людини. Він важливий для України, ще більше – для Росії. Існує Венеціанська комісія та інші структури», – зауважив гість програми.

ПАРЄ, на думку колишнього російського депутата, марна трата часу й додатковий майданчик для піару.

Ілля Пономарьов також зазначив, що позиція Росії у ПАРЄ є невизначеною.

«У самій Росії кажуть, що свого часу вони дуже пишалися тим, що Росія стала членом ПАРЄ. Але мені здається, що всі роки Росія не виконувала умови договору про вступ до Ради Європи. Єдине, що дала Рада Європи росіянам – мораторій на смертну кару. А щодо нинішньої ситуації, то те, що російська делегація не бере там участі, це цілком заслужено. Це говорить про те, що порушуються принципи Ради Європи. Це наближує Росію до того, що незабаром вона звідти вийде», – вважає гість програми.

Водночас Пономарьов пояснив, чому в ПАРЄ існує чисельне проросійське лобі:

«Усі розуміють, що ПАРЄ по-суті нічого не вирішує. А відсутність російської делегації у залі – це гроші, яких Рада Європи позбавиться як організація. Адже Росія перестала платити членські внески. Тому ця ситуація виглядає досить дивно. З одного боку, голосу позбавили, але з іншого – з організації не виключили. Тобто країна не виконує взяті на себе обов’язки, але покарання отримала лиш таке, що не можете виступати у залі на теми, які ні на що не впливають», – зазначив Ілля Пономарьов.

Нагадаємо, комітет із питань правил процедури Парламентської асамблеї Ради Європи, який представлятиме у ПАРЄ проект змін до правил накладання санкцій, підтримав правки до документа, які роблять неможливим «прощення» Росії.

Loading...