Новини » Події

Дмитро Співак вважає, що через ситуацію в Ічні Полторака й Муженка треба віддати під суд

ZIK

Я не розумію позиції Верховного Головнокомандувача. На мій погляд, після усього, що відбулося з нашими складами, він повинен відправити у відставку двох керівників оборонного відомства. Тобто міністра оборони і керівника Генерального штабу пана Муженка. А якщо ми говоримо, що в нас війна та агресія, то їх треба під суд віддавати. Як то кажуть, за законами воєнного часу.

Про це в ефірі програми Vox  populi на телеканалі ZIK заявив політичний діяч Дмитро Співак.

Гість програми, коментуючи заяву Генерального секретаря Ради Європи Торбйорна Ягланда про те, що якщо Росія не відновить платежі у бюджет Ради Європи у 2019 році, її участь у статутних органах буде припинена, наголосив, що Україні треба займатися своєю країною і вирішувати свої проблеми, а не проблеми ПАРЄ.

«Нам треба займатися своєю країною! А особливо після того, як міністр оборони Муженко заявив, що все, що відбулося у Чернігові – це диверсанти. Але над нами уже увесь світ насміхається. Які диверсанти? Минулого разу в Калинівці Муженко десь побачив НЛО, а сьогодні вже диверсанти. Тобто я розумію це так, що якщо міністр оборони на всю країну заявляє, що це диверсанти, то є якісь докази, звідки вони потрапили на територію України, і як вони переходили кордон. Я розумію, що працює розвідка СБУ. Я так це розумію, якщо це диверсанти!» – зазначив Дмитро Співак.

А якщо це знову пусті балачки, наголосив гість програми, так не може далі продовжуватися.

«Я не розумію позиції Верховного Головнокомандувача. На мій погляд, після усього, що відбулося з нашими складами, як мінімум він повинен відправити у відставку двох керівників оборонного відомства. Тобто міністра оборони, і, безумовно, керівника Генерального штабу пана Муженка. Підкреслюю, як мінімум у відставку! А якщо ми говоримо, що в нас війна та агресія, то їх треба під суд віддавати. Як то кажуть, за законами воєнного часу», – акцентував Дмитро Співак.

Політичний діяч наголосив, що сьогодні це і є головні проблеми України.

«Ніякі ПАРЄ, ніякі стосунки Ягланда з Росією, ці проблеми не вирішать. Проблема країни в тому, що нічого не працює, що немає відповідальності», – додав Дмитро Співак.

Нагадаємо, 9 жовтня у місті Ічня на Чернігівщині сталися вибухи на військових складах із боєприпасами. Пожежею охоплено близько 682,6 га арсеналу Міністерства оборони, з яких 402 га – технічна територія.

За даними Генштабу, на складі боєприпасів стається два-три вибухи на секунду.

В Ічні евакуювали близько 10 тисяч людей, повідомили у ДСНС.

На місце події виїхала оперативна група на чолі з начальником Генштабу.

Станом на 8:00 9 жовтня загиблих у результаті вибухів немає. 63 особи з Ічні звернулись до лікарні з поганим самопочуттям через дим.

Укрзалізниця закрила три перегони для руху поїздів через вибухи на військових складах на Чернігівщині.

До Чернігівської області вирушили київські поліцейські на допомогу своїм колегам у ліквідації надзвичайної ситуації.

За фактами вибухів військова прокуратура Центрального регіону України розпочала кримінальне провадження за ч.3 ст.425 ККУ (недбале ставлення військової службової особи до служби в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці).

Із Ічнянської центральної лікарні евакуювали 163 пацієнтів.

У Генштабі Збройних сил заявили, що станом на 9-ту годину ранку інтенсивність вибухів на території арсеналу значно зменшилася, на місці надзвичайної ситуації спостерігається задимленість.

Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки й оборони ще рік тому проінспектував склад боєприпасів у Ічні Чернігівської області й рекомендував терміново перемістити всі боєприпаси у спеціальні бетонні сховища, повідомив голова комітету Сергій Пашинський.

Loading...