Новини » Львів 388 Читать эту новость на русском

Врятувати унікальний храм XVIII ст.: на Львівщині відбудеться благодійна імпреза

Фото: Роман Ковальов/lookmytrips.com

На Львівщині 14 жовтня у рамках відновлення пам’ятки архітектури національного значення XVIII ст. – храму Воздвиження Чесного Хреста і Святого Йосифа Обручника в с. Підгірці Бродівського району – громада села розпочне доброчинну реставраційну ініціативу «Подаруй ангелу крила», мета якої врятувати витвори мистецтва храму та привернути увагу до загальної реконструкції будівлі.

Про це повідомляє інформаційний ресурс УГКЦ.

Для втілення амбітної мети 14 жовтня, на свято Покрову Божої Матері, у парафіяльному храмі с. Підгірці (навпроти Підгорецького замку) відбудуться доброчинні святкові заходи.

11:00 – Літургія й освячення копій чудотворних ікон Західної України;

12:30 – Благодійний концерт камерного ансамблю, а відтак свято сирника й ярмарок. Громада запрошує всіх охочих на святкування та просить підтримати відновлення історичного храму який є пам’яткою архітектури національного значення XVIII ст.

«Розсипається фасад, руйнуються основи колон. Цей храм пережив дві світові війни, але може не пережити нашої байдужості. Дуже важливо відновити вікна, бо коли падає дощ, то вода затікає у церкву і руйнує унікальний розпис храму», – розповів в інтерв’ю  Телеканалу ZIK настоятель храму о. Тарас Дзьоба.

Своїми силами парафіяни храму вже відремонтували верхній маленький купол, встановили одне велике вікно та облагородили храмову територію. Однак, самотужки відновити весь величний храм барокового стилю – громаді не під силу. На відновлення церкви потрібно за приблизними підрахунками 16 млн грн. У Львівській ОДА на відновлення всіх пам’яток культури виділяється всього лиш дев’ять млн грн на рік.

Востаннє цей храм реставрували у 70-х роках минулого століття.

загрузка...
загрузка...
Loading...