Новини » Суспільство 9 жовтня, 2018, 22:01
Вчені хочуть перетворити Єллоустонський вулкан у США на енергостанцію

Вони прогнозують, що незабаром гігантський супервулкан вибухне, і пропонують способи відтермінувати його активність.

Про це повідомляє Mind з посиланням на Business Insider.

Вулкан у національному парку Єллоустоун у США вивергається кожні 600 000 років, і останнє його виверження, за підрахунками вчених, було якраз стільки часу назад. На їх думку, наслідки нового виверження потужного вулкану здатні знищити людську цивілізацію, але вчені NASA придумали, як цьому зарадити, пише

Під Єллоустоунським парком є величезний резервуар із магмою, яка і відповідає за всі гейзери і гарячі басейни знаменитого парку. Однак якщо ця магма почне вивергатися назовні – утворяться тонни вулканічного попелу, який огорне всю планету товстим шаром, непроникним для сонячних променів. Настане так звана вулканічна зима, яка призведе до лютих морозів, вимерзання всієї рослинності.

Як зазначається в дослідженні, запасів їжі в людства вистачить лише на 74 дні, а далі почнеться масовий голод.

Тому вчені, щоб відстрочити виверження, запропонували знизити температуру резервуару з магмою Єллоустонського супервулкана – просто залити його водою. Однак на практиці зробити це буде досить проблематично і дуже дорого. До того ж викличе активні протести жителів США, які проживають у відносній близькості від вулкана.

«Будівництво такого гігантського акведука в гірському регіоні було б занадто дорогим заходом. До того ж, місцеві жителі були б не в захваті від того, що вся вода в їх місцевості буде витрачена на таку справу», – розповів Брайан Вілкокс, співробітник Лабораторії реактивного руху NASA.

Ще одне альтернативне рішення – пробурити свердловину, глибина якої складе 10 км, і закачувати туди воду під високим тиском. Це буде повільно знижувати температуру день за днем.

Але значно краще, на думку вчених, використовувати енергетичну потужність вулкана на благо людини. Вони пропонують використовувати свердловину в якості геотермальної свердловини. Гаряча вода буде виробляти майже безкоштовну енергію. Ціна проекту – близько $3 млрд. Експерти NASA запевняють, що вулканічної енергії, якщо її почнуть видобувати вказаними ними способом, може вистачити на десятки тисяч років.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 15:37 :23