Новини » Політика 9 жовтня, 2018, 15:49
Українська делегація змусила Ягланда відповісти за бажання повернути Росію в ПАРЄ
Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд. Фото: Council of Europe/Flickr
Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд. Фото: Council of Europe/Flickr

Українська делегація змусила Генсека Ради Європи Турбйорна Ягланда відповідати за те, що хотів повернути Росію в ПАРЄ, без всякого виконання нею резолюцій Асамблеї.

Про це написала на своїй сторінці у Facebook віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

Віце-спікер опублікувала короткий звіт про те, що розповідала українська делегація.

«Олена Сотник нагадала лицемірам з Асамблеї, які намагаються прикрити свою колаборацію добрими намірами, що, начебто, повертаючи Росію, вони дають можливість її громадянам захищати свої права в ЄСПЛ, що Держдума РФ давно прийняла закон, яким не визнає рішення Європейського суду з прав людини. Сергій Соболєв нагадав, що в Держдуми немає ніякої опозиції, й Держдума несе повну відповідальність за анексію Криму і війну на Донбасі, бо голосувала за це. Я нагадала про політв’язнів Кремля. Володя Арьєв, Влад Голуб говорили про неприпустимість торгувати принципами й невиконання Росією резолюції. А Олексій Гончаренко нагадав, що з росіянами страшно сідати за один стіл, бо можуть отруїти. Тому потрібні засоби для хімзахисту, якими варто користуватися тим, хто збирається відкрити РФ двері. І показово вдягнув гумові рукавички», – розповіла Геращенко.

За її словами, саме після цього жесту Генсек Турбйорн Ягланд зірвався.

«Він взяв слово,побіг на трибуну й почав виправдовуватися, що, мовляв, він писав висновок до цієї злощасної резолюції, яку обговорює зала, не з власної ініціативи, а тому… що його попросило керівництво ПАРЄ», – заявила віце-спікер.

За інформацією, британські консерватори виступили з приводу процедури ведення дебатів і заявили, що не дозволять Ягланду втручатися в голосування, тиснути на Асамблею, впливати на хід голосування й на дебати, і, взагалі, проти шантажу і тиску.

Здорова частина Асамблеї чітко називає речі своїми іменами, що ці зміни до регламенту спрямовані виключно на повернення Росії, й це неможливо без виконання Росією мінських угод, резолюцій ПАРЄ, повернення Криму і Донбасу, звільнення заручників. Але чимало європейських респектабельних політиків продовжують говорити про діалог, необхідність сплати внесків РФ, без яких Ягланду і секретаріату немає достатньо євро на круасани, інші пусті слова, за якими, насправді, цинічна зрада принципів. Це дуже огидно», – підсумувала Геращенко.

Нагадаємо, комітет з питань правил процедури Парламентської асамблеї Ради Європи, який представлятиме у ПАРЄ проект змін до правил накладання санкцій, підтримав правки до документа, які роблять неможливим «прощення» Росії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 04:26 :28