Новини » Світ 9 жовтня, 2018, 6:01
У Швейцарії з попелу померлих витягуватимуть цінні метали
Крематорій Нордхайм у місті Цюрих, Швейцарія. Фото: srf.ch/KEYSTONE
Крематорій Нордхайм у місті Цюрих, Швейцарія. Фото: srf.ch/KEYSTONE

Найбільший крематорій Швейцарії в місті Цюрих встановив спеціальну систему фільтрації. Вона буде вилучати дорогоцінні метали з кремаційного праху.

Про це повідомляє Platforma.

Крематорій Нордхайм щорічно спалює близько 6500 тіл. З вересня цього року він почав робити це дещо інноваційно – система пропускає прах через спеціальний фільтр, відокремлюючи від нього золото, срібло і платину.

Нова постанова про цвинтарі допускає цю практику, яка, однак можлива тільки з прямої згоди родичів. Місячна практика показала, що приблизно дві третини не дають цієї згоди.

Отриманий метал продається переробним компаніям, а весь прибуток буде отримувати держава – за попередніми розрахунками, цей спосіб може приносити в міську казну Цюриха близько $100 тис. на рік. Також він матиме позитивний вплив на екологію.

«Утилізація сировини є важливим внеском в охорону навколишнього середовища. До того ж зазвичай для видобутку золота, зокрема, потрібно багато води та хімічних речовин, а у нас – ні», – пояснює директор муніципального кладовища Рольф Штайнман.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-02 10:17 :52