Новини » Суспільство 9 жовтня, 2018, 12:51
Соціолог: Довіра до Зеленського у три рази вища, аніж його електоральний рейтинг
ZIK
ZIK

Для того, щоб об'єктивно провести соціологічні дослідження серед відомих українських співаків та акторів, було запропоновано п'ять осіб з різних регіонів України. За рівнем впізнаваності та популярністю ніхто не дотягнув до Святослава Вакарчука та Володимира Зеленського. Але варто зазначити, що позитивне ставлення до особи є визначальнішим, аніж електоральний рейтинг.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного проекту «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK говорив соціолог Олексій Антипович.

«Якщо людина пішла в політику, вона вже стала політиком. Хоча, наприклад, Зеленський наразі не зробив жодної заяви для того, щоб казати, що він справді підійшов до політики, окрім дуже вдалих роликів  реклами серіалу «Слуга народу», який транслюється на телебаченні», – сказав Антипович.

Він вважає, що в Україні тотожними речами є образ вдалого, популярного, жартівливого актора, якому зрештою довіряють, та політиком. Але не завжди він збігається з електоральним рейтингом.

«Українець, який обирає у наших опитуваннях Володимира Зеленського як кандидата на посаду президента або ж «Слугу народу», як партію в майбутній парламент, то він, звичайно, ототожнюється з цими аспектами. Інша справа, що довіра або ж позитивне ставлення до Володимира Зеленського є щонайменше у три рази вищими, аніж його електоральний рейтинг», – зазначив він.

За його словами, власне, різниця між довірою і електоральним рейтингом полягає у тому, що не завжди позитивне ставлення до кандидата може зробити його президентом.

«Якщо я позитивно ставлюся до співака Вакарчука чи актора Зеленського, то це не означає, що я за них проголосую як за президентів. У нас же люди обиратимуть  в дуже різнопланових площинах, адже дехто хоче просто нового кандидата. Зокрема, важливою є молодість можливих кандидатів та запит на нові обличчя в українській політиці», – прокоментував він.

Також він розповів, що було проведено соціологічне дослідження на тему, чи може гарант держави не мати управлінського досвіду? Чимала кількість опитаних відповіла, що це не обов'язково. 

 «Думки громадян різняться, звісно, більшість хоче успішних управлінців, але є значна кількість людей, які кажуть, що нехай буде без досвіду. Тому що вони хочуть некорумпованих, молодих  та не зав'язаних на системі осіб. Саме тому у нас з'являються електорати молоді, які, як правило, не ходять на вибори, але хотіли б проголосувати за такого ж молодого і найголовніше – популярного серед свого середовища. Це може бути як співак, так і актор», – зазначив він.

Він зазначив, хоч Святослав Вакарчук та Володимир Зеленський ще не зробили жодної заяви, але за соціологічними дослідженнями вони виявились найпопулярнішими серед акторів та артистів.

«Ми ставили у рейтинг близько п'яти популярних в Україні осіб співаків та акторів з різних регіонів. Рівень підтримки вимірювався тим, чим більше відома і знана ця зірка, тим більший рівень підтримки. На жаль, ніхто інший не дотягує до впізнаваності і популярності Вакарчука та Зеленського», – додав він.

Нагадаємо, політтехнолог Борис Тизенгаузен каже, що рейтинги кандидатів у президенти наразі є дуже сумними. Адже вони засвідчують, що будь-який медійний персонаж без політичної платформи, без побудови партійної структури та без певної мети, має шанс «грати у вибори».

Також політолог Олексій Голобуцький вважає, що в Україні відбувається криза сучасного політичного істеблішменту та політичної еліти, оскільки люди дійсно хочуть бачити нові обличчя.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 17:07 :20