live

Омбудсмен Ямало-Ненецького округу РФ заявив, що Сенцов не припиняв голодування

Олег Сенцов. Фото: tass.com

Уповноважений з прав людини в Ямало-Ненецькому автономному окрузі (ЯНАО) РФ Анатолій Сак заявив, що незаконно засуджений у Росії український режисер Олег Сенцов голодування не припиняв.

Про це Сак повідомив ТАСС у вівторок, 9 жовтня.

«Офіційно вам заявляю, що жодної офіційної заяви про припинення голодування від Сенцова не надходило... Він... так і голодує», – сказав Сак.

Він додав, що стан Сенцова «відносно задовільний».

«Наступного разу я планую його відвідати у листопаді. Раніше не поїду», – зазначив Сак.

Нагадаємо, повідомлялося, що Сенцов припинив голодування 6 жовтня. Через адвоката він передав листа, в якому розповів про загрозу примусового годування. Годування мало початися в рамках «реанімаційних заходів щодо порятунку життя пацієнта», тому Сенцов змушений припинити голодування.

Український режисер з Криму Олег Сенцов в серпні 2015 року був засуджений в Росії до 20 років ув’язнення з відбуванням покарання в колонії суворого режиму за сфабрикованими обвинуваченнями в плануванні терактів в анексованому Криму.

Нагадаємо, 16 травня, український політв’язень Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування. Він вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму.

Тим часом акції на підтримку Олега Сенцова відбуваються в багатьох містах України і світу.

Російські журналісти, режисери, актори звернулись до президента Росії Володимира Путіна з проханням помилувати українського політв’язня.

Сам же режисер заявив, що не проситиме до Путіна про помилування.

Водночас з таким проханням звернулася його матір, однак у Кремлі дали зрозуміти, що випускати Сенцова не збираються.

Росія повинна звільнити Сенцова перш, ніж на її руках буде ще одна смерть, заявили у Держдепі США.

Європейська кіноакадемія закликала оголосити 14 серпня (три місяці від початку його голодування) Днем Олега Сенцова.

21 серпня виповнилося 100 днів з початку безстрокового голодування українського режисера. За цей час

42-річний Сенцов втратив у вазі близько 30 кг. На тлі голодування у нього загострилося хронічне захворювання серця і з’явилися проблеми з печінкою, нирками, почалася анемія, оніміння кінцівок, пульс знизився до 40 ударів на хвилину.

ООН закликала Росію негайно звільнити Олега Сенцова.

Олег Сенцов – український кінорежисер, сценарист і письменник, активіст Автомайдану. Після анексії Криму, затриманий ФСБ Росії за підозрою в терористичні діяльності, засуджений російським судом до 20 років на підставі сфальсифікованих звинувачень.

Читайте більше новин на тему: Олег Сенцов.

Loading...
Loading...
Loading...