Новини » Суспільство 9 жовтня, 2018, 15:04
Бутусов: Вибухи на складах в Ічні були демонстративними
ZIK
ZIK

Очевидно, що вибух складів в Ічні був диверсією з боку Росії. Адже самозаймання у холодну пору – неможливе. Водночас, злочинці і крадії навряд чи зацікавлені у знищеному складі.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив журналіст Юрій Бутусов.

«Я думаю, що в Ічні була диверсія. Це очевидно, бо протягом трьох років вибухнув третій великий український арсенал. До того ж, він має для нас стратегічне значення. Водночас, у холодну пору року ми точно можемо відкинути можливість будь-яких випадкових пожеж», – наголошує експерт.

Юрій Бутусов впевнений, що вибух складів в Ічні був демонстративним.

«Не могли організувати вибух злочинці, які хотіли би щось вкрасти. Адже крадіям невигідно підривати склад. А з нашою системою обліку, з цим робочим арсеналом можна було би робити що завгодно», – переконаний експерт.

Знищення боєприпасів, на думку журналіста, вигідне лише противнику. Він веде послідовну стратегію знесилення оборонної здатності України у найбільш вразливій ділянці.

«Боєприпаси – це те, що найбільше коштує в системі озброєння, є дефіцитним і його ми не виготовляємо. Тому, звичайно, дії агресора – дуже логічний ланцюжок», – додає Бутусов.

Журналіст пояснив, чому навіть після попередніх двох вибухів на великих складах диверсії відбуваються досі.

«Це можливо, бо у нас абсолютно безвідповідальні керівники Збройних Сил, які не звертаю увагу навіть на рішення Ради національної безпеки, очолене Президентом України. Їм байдужі висновки комісії. Вони переконані, що мають політичну підтримку Порошенка, а тому виконання службових обов’язків не дуже важливе на фоні лояльності і відданості у стосунку до Президента», – каже експерт.

Юрій Бутусов переконаний, що керівники ЗСУ є генералами-політиканами, до того ж, далекі від професійності.

«Минулого року, після Калинівки, великі проблеми були в Ічні. Там не вистачало особового складу, частину військовослужбовців відправили у інші частини. Був повний безлад. Просили звернути увагу на проблему журналісти, місцеві мешканці, комісія нардепів, однак все марно», – пригадує журналіст.

Нагадаємо, 9 жовтня у місті Ічня на Чернігівщині на сталися вибухи на військових складах з боєприпасами. Пожежею охоплено близько 682,6 га арсеналу Міністерства оборони, з яких 402 га – технічна територія.

Читайте також: Кореспондент ZIKу розповів, як проходила евакуація з населених пунктів поблизу Ічні

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 16:48 :22