Новини » Світ 9 жовтня, 2018, 6:36
Боснійський Додік хоче визнати Крим частиною Росії

Вірогідний переможець виборів до президіуму Боснії та Герцеговини від Республіки Сербської Мілорад Додік заявив, що буде добиватися визнання легітимності анексії Криму.

Про це боснійський політик заявив у розмові з російським виданням «Известия» - повідомляє 24 канал.

Після підрахунку понад 91% голосів Додік утримує впевнене лідерство, набираючи 53,78% голосів виборців (його найближчий конкурент Іванич Младен – 43,04%), тож майже напевно буде обраний до президіуму Боснії та Герцеговини. Цей інститут – аналог глави держави у цій країні. Туди завжди входять троє представників – один серб, один хорват та один босняк. Мілорад Додік попередньо перемагає у голосуванні за сербською квотою. Він відомий своїми проросійськими та антизахідними поглядами.

Я маю намір домогтися визнання статусу Криму (як частини Росії) на рівні Боснії і Герцеговини. Адже возз’єднання півострова з Росією відбулося в результаті легітимного референдуму, який відповідав Статуту ООН. Це був демократичний процес, під час якого жителі півострова висловили свою позицію. Крім того, Крим історично належав Росії і був її складовою частиною, – зазначив боснійський політик.

Додік також висловив намір відвідати Крим, як тільки у нього з’явиться така можливість. На запитання журналіста, чи не боїться він тиску України, політик відповів доволі різко.

«На кого Україна може тиснути?... Україні зараз треба вирішити внутрішньополітичні проблеми і визначитися зі своєю зовнішньою політикою – зрозуміти, що згенерована Заходом позиція Києва вчинила на країну негативний і згубний ефект... У даній ситуації мова йде скоріше про тиск з боку західних країн», – наголосив політик.

Нагадаємо, у Боснії та Герцеговині пройшли загальні вибори, на яких у одному з суб’єктів федерації перемогу здобули проросійські політики.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 07:07 :15