Новини » Політика 8 жовтня, 2018, 13:37
Ющенко зустрівся з Лукашенком – говорили про потік зброї через український кордон
Віктор Ющенко та Олександр Лукашенко. Фото: belta.by
Віктор Ющенко та Олександр Лукашенко. Фото: belta.by

Президент Білорусі Олександр Лукашенко обговорив з третім президентом України Віктором Ющенком вихід Києва з СНД і потік зброї через український кордон.

Про зустріч повідомляє 8 жовтня державне інформагентство БЕЛТА, передає «Українська правда».

«Є багато проблем, які я готовий з вами обговорити, в тому числі і щодо позиції України в СНД. Як відомо, Україна фактично заявила про вихід, але офіційно ця подія ще не настала», – заявив Лукашенко.

Він згадав, що на останньому саміті в Душанбе бачив український прапор.

«Я так розумію, що це процес не одного дня. Напевно, і Україні рвати всякі зв’язки з нашими державами окремо і загалом із СНД не вигідно. Тому буде якийсь процес. Мою точку зору ви знаєте. Я завжди говорив про те, що вийти простіше, ніж потім увійти, якщо треба буде. Але це суверенна справа України, ми змушені з цим рахуватися», – сказав білоруський лідер.

У той же час слів Ющенка про СНД БЕЛТА не подає.

Лукашенко підкреслив, що Білорусь «ні в якому разі не хоче втручатися в події в Україні».

«Грубо кажучи, це не наша справа, якщо нас не просять. Хоча, чесно скажу, – ми про це поговоримо – вплив подій в Україні на нас дуже великий».

Президент Білорусі висловив зокрема стурбованість припливом зброї через український кордон.

«Дуже багато ми вилучаємо зброї», – зазначив Лукашенко.

За його словами, виявляються факти, коли зброя йде в Білорусь з України через Росію.

«Коли кримінальні справи розслідуються, ми теж такі факти фіксуємо. І я президенту Росії про це говорив. Ось це нас найбільше турбує», – заявив президент Білорусі.

У той же час Лукашенко відзначив, що «могло бути набагато гірше».

«І якщо вже відверто говорити, немає такої озлобленості щодо білорусів з боку українців. Немає цього зіткнення народної думки і народів. Ось це найголовніше. Це обнадіює. Це основа наших добрих відносин», – заявив президент Білорусі

Відзначається, що Лукашенко згадав і про часи президентства Ющенка сказавши, що «це були не гірші часи, особливо між нашими державами».

БЕЛТА не повідомляє, де пройшла зустріч президентів, але білоруська служба «Радіо Свобода» зазначає, що судячи з фото і відсутності повідомлень про поїздку Лукашенка, зустріч проходила в Мінську.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 04:18 :38