Новини » Світ

У Латвії заявили, що ГРУ неодноразово атакувало кіберпростір країни

Фото: EPA/RITCHIE B. TONGO

Бюро з питань захисту Сатверсме (Конституції) Латвії повідомило, що російське розвідувальне відомство ГРУ неодноразово атакувало кіберпростір країни.

Про це повідомляє DELFI з посиланням на заяву латвійської спецслужби, передає «Громадське».

За даними Бюро з питань захисту Сатверсме (БЗС), російські хакери вчиняли атаки з розвідувальною метою, зокрема для отримання приватного листування та документів.

Зазначається, що здебільшого ціллю хакерів були державні органи Латвії, зокрема з оборонного сектору, проте іноді ГРУ атакувало і приватні компанії та медіа.

За інформацією БЗС, хакери використовували метод фішингу – жертві надсилали електронний лист з програмою-шпіоном.

Спецслужба висловила впевненість, що за цими атаками стоїть група хакерів ГРУ, яка відповідальна за кібератаки на Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA), Організацію із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) тощо.

Водночас у відомстві наголосили, що жодна іноземна спецслужба не намагалася вплинути на вибори в Латвії.

Нагадаємо, 5 жовтня у масштабних хакерських атаках РФ звинуватила Німеччина.

Раніше Сполучені Штати звинуватили 7 росіян в організації хакерських атак на антидопінгові організації. Ідеться про співробітників Головного розвідувального управління Росії (ГРУ). За даними американського слідства, вони також причетні до атак на вибори в США, енергетичну компанію Westinghouse і Організацію із заборони хімічної зброї.Loading...