Новини » Львів 8 жовтня, 2018, 15:56
У храмі святого Климента Шептицького замінюють дах
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Роботи з заміни даху тривають у храмі святого Климента Шептицького.

Повідомляє кореспондент IA ZIK.

Ремонтно-реставраційні роботи із заміни даху храму розпочались ще влітку. Відтоді вдалось втілити частину задуму, який планують завершити до кінця року, переконує міський голова Львова Андрій Садовий. Цьогоріч з міського бюджету на реставрацію колишнього костелу святого Казимира було виділено 1,3 млн грн.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

Головна вимога отця Севастьяна, настоятеля храму святого Климента Шептицького, – зберегти храм у тому вигляді, в якому він був збудований. І це стосується не лише даху, але й старовинних фресок і хрестів, які збереглись з XVII століття. Також мріє отець про те, щоб усі приміщення, які раніше були власністю церкви, а нині перебувають у власності Львівського державного університету внутрішніх справ, знову перейшли під управління церкви. Отець Себастьян мріє зробити там найбільший в Україні музей Андрея Шептицького.

Нагадаємо, храм священомученика Климентія Шептицького – пам’ятка архітектури XVII століття, виконана у бароковому стилі. У різні часи костел мав різні назви: Святої Катерини чи Святого Казимира. Храм побудовано в 1656-1664 роках для ченців римо-католицького ордену реформаторів, які до Львова прибули з Перемишля у 1630 році.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

У 1783 році храм переданий австрійською владою для організації шпиталю сестрам милосердя.

Від 1980 років весь комплекс використовувався Міністерством внутрішніх справ СРСР. Нині в корпусах монастиря реформаторів і шпиталю милосердя розташований навчальний корпус Львівського державного університету внутрішніх справ.

Цього року будуть завершені реставраційні роботи у церкві святої Параскеви п’ятниці, Домініканському соборі, храмі святого Миколая, святої Трійці і ремонт сходів на площі Князя Ярослава Осьмомисла, які ведуть до церкви Матері Божої Неустанної Помочі (Марії Сніжної). Загальна вартість робіт – 4,1 млн грн, повідомляє Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 18:16 :58