Новини » Події 8 жовтня, 2018, 17:35
Снєгирьов: Кремль не поспішає скасовувати вибори в «ЛНР» і «ДНР» і готує нові сценарії

Останні події у так званих «ЛНР» і «ДНР» – логічний ланцюжок, вибудований Кремлем для того, щоб максимально залякати Захід проведенням незаконних виборів в ОРДЛО.

Про це IA ZIK повідомив співголова громадської ініціативи «Права справа» Дмитро Снєгирьов.

Він нагадав, що в серпні в російських ЗМІ з’явилися повідомлення про скасування виборів на окупованих територіях Донбасу.

Утім, скасування так званих виборів у ОРДЛО – це була не забаганка окупаційної влади. Це був елемент гри російських кураторів, вважає Снєгирьов.

На його думку, Росія тоді хотіла показати, що вона начебто дотримується мінських угод. Мовляв, тепер і Україна повинна також виконувати ці домовленості. Створювалася дипломатична виделка. Україну ставили перед вибором: або реалізація політичної частини «Мінська-2» і пролонгація закону про особливий статус, або Москва звинуватить Київ у небажанні продовжувати так званий діалог.

Потім російські спецслужби організовують вбивство Захарченка, в чому, зрозуміло, звинувачують Україну.

Далі в «ДНР» відбувається швидка зачистка людей Захарченка, і в. о «ДНР» стає Пушилін. Одночасно з цим робиться заява, що вибори «керівництва республік» відбудуться 11 листопада.

Паралельно з цим відбуваються процеси юридичної легалізації кандидатур Пушиліна в «ДНР» і Пасічника в «ЛНР», які попередньо затверджені Кремлем.

В інтерв’ю Федеральному агентству новин керівник «союзу добровольців Донбасу» Олександр Бородай заявляє про те, що т. в. о. «глави ДНР» Денис Пушилін є креатурою Москви.

«Давайте казати відверто: Пушилін – це кандидат, який підтриманий Росією. В силу займаної ним посади він був навіть не «одним з донбаських політиків», а єдиним, хто дуже щільно взаємодіяв з Москвою», – зазначає він.

Примітно, що на запитання журналіста, чому саме Пушилін, якщо у нього не дуже високий рейтинг в «ДНР», Бородай зауважив, що «накази керівництва не обговорюються».

Наразі в «ЛНР» залишилося чотири так званих кандидата на посаду «глави республіки». Ті, хто мав би якісь шанси, зняті з виборів. Схожа ситуація в «ДНР». Тому сюрпризів на так званих виборах, у разі їх проведення, не буде.

Після ухвалення закону про особливий статус, Росія може скасувати вибори у фейкових республіках. Росія наразі відпрацьовує механізм скасування цих виборів.

«Власне, цим і пояснюються останні події в Донецьку. Маю на увазі підрив на з’їзді так званої компартії «ДНР», вибух на ринку в Торезі, проведення так званої «антитерористичної операції» в Новоазовську, «викрадення» дружини Губарєва. Таким чином Росія і так звані самопроголошені республіки створюють відповідну атмосферу, щоб заявити таке: проведення виборів не на часі у зв’язку з підвищеним терористичним рівнем. Відповідно, буде прийняте рішення про автоматичне продовження повноважень Пушиліна та Пасічника як тимчасово виконуючих обов’язків голів «ДНР» та «ЛНР», – вважає Снєгирьов

Так, наприклад, Олексій Чеснаков, директор Центру політичної кон’юнктури, якого вважають людиною, наближеною до Суркова, заявив, що «вибори» в «республіках» можуть відбутися лише у тому випадку, якщо Україна не буде продовжувати дію закону про особливий статус.

Своєю чергою Олександр Бородай стверджує, що ніяких умов для проведення «виборів» в ОРДО наразі немає. Більше того – він періодично вживає слова «якщо вони все ж відбудуться».

Скасуванням або перенесенням виборів Росія уникне критики з боку Заходу щодо порушення Мінських домовленостей. Уже прозвучали різкі заяви, що вибори в «ДНР» і «ЛНР» – порушення Мінських угод, і Москва має вплинути на лідерів самопроголошених республік.

Проведення так званих «позачергових виборів» в ОРДЛО порушує зобов’язання РФ як сторони Мінських угод і ставить під загрозу весь Мінський процес. У разі проведення таких «виборів» їхні результати не матимуть жодних правових наслідків і не будуть визнані ані Україною, ані світом.

Водночас, додав Снєгирьов, можливий варіант – Росія відпрацьовує абхазький сценарій. Залишає в рукаві джокера – одностороннє визнання так званих республік.

«Наразі можна констатувати, що Верховна Рада ухвалила закон про особливий статус Донбасу. При цьому скасовувати вибори Кремль не поспішає. Вочевидь, Путін і Сурков чекають закінчення президентських і парламентських виборів, які, за словами кремлівських політтехнологів, мають перерости «у черговий Майдан, зі зміною влади і повною деструкцією України аж до її розпаду», – зазначив він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 17:51 :59