Новини » Київ 8 жовтня, 2018, 14:23
Києво-Печерська та Почаївська лаври перебувають в оренді в УПЦ МП, – Мінкульт
Києво-Печерська лавра. Фото: EPA/SERGEY DOLZHENKO
Києво-Печерська лавра. Фото: EPA/SERGEY DOLZHENKO

Києво-Печерська та Почаївська лаври є власністю України і тимчасово передані в оренду Українській православній церкві (Московського патріархату) на 50 років. Якщо під час передачі церков були певні порушення, то Кабмін може переглянути договір.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Такі об’єкти національного значення нікому у власність не передаються. Нижня частина Києво-Печерської та Почаївська лавра передані на 50 років в оренду УПЦ (МП)», – сказав директор департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури Андрій Юраш.

Відповідаючи на запитання, чи можна через суд цю оренду перервати в разі, якщо буде доведено, що Почаївська лавра передавалася в оренду з порушеннями законодавства, представник Мінкультури заявив: «Тут немає підстав для суду».

«Держава надала оренду, і в прерогативах державних органів вирішувати її подальшу долю. Тобто, якщо буде зрозуміло, що під час передачі лаври в оренду існували порушення, це може стати підставою для перегляду договору. Це питання в компетенції Кабінету Міністрів», – пояснив Юраш.

Він також повідомив, що за наявними в Мінкультури України даними, за час війни, від початку 2014 року, близько 120 громад УПЦ (МП) перейшли або перебувають у процесі переходу в Українську православну церкву Київського патріархату.

«Приблизно третина з них відразу перейшли в Київський патріархат. В іншій третині відбувся перехід стихійним способом, коли більшість громади всупереч меншості стала на бік УПЦ КП. Ще в третині тривають протистояння, коли в храми не допускають священиків або здійснюються почергові богослужіння. З юридичної точки зору, позиція УПЦ МП виглядає абсурдною: вона апріорі не хоче визнавати право громад вирішувати свою долю. Для них громада – якась структурна одиниця, яка довічно, до другого пришестя, має перебувати у феодальному володінні МП», – розповів директор департаменту у справах релігій міністерства.

Читайте також: Патріарх Філарет: Автокефалія сильно вдарить по РФ, якій доведеться переписувати свою історію

Він зазначив, що українське законодавство дає можливість абсолютно вільно вірянам змінювати свою релігійну юрисдикцію, і ніхто цьому не може перешкодити.

«І саме громада володіє всім майном і має повне право цим майном розпоряджатися – це може бути храм, будинок священика, автомобілі тощо. А УПЦ МП категорично виступає проти цього. Вона називає переходи громад до іншої юрисдикції «захопленнями храмів», що абсолютно не пов’язується з реаліями та законом. І тому щоразу на різних міжнародних заходах нам доводиться пояснювати, що українське релігійне законодавство є одним із найліберальніших в Європі», – пояснив пан Юраш.

Читайте також: У Константинополі відреагували на погрози Москви через автокефалію Україні

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 09:08 :38