Новини » Суспільство 6 жовтня, 2018, 17:45
Вчені розповіли про «дощ з кілець» на Сатурні
Вчені розповіли про
Вчені розповіли про "дощ з кілець" на Сатурні © NASA

Вчені проаналізували дані, які були зібрані космічною станцією Cassini в момент, коли вона пролітала між атмосферою Сатурна та його кільцями, і зафіксували численні мікроскопічні фрагменти, які падають на поверхню планети.

Дослідники назвали це явище «дощ з кілець», – повідомляє «Дзеркало тижня» з посиланням на EurekAlert.

Вченим вдалося отримати дані про 2700 заряджених частинок, які були захоплені Cassini. За підрахунками дослідників, кожну секунду в атмосферу Сатурна потрапляє одна метрична тонна речовини.

Фахівцям також вдалося проаналізувати склад цього «дощу». Виявилося, що більша частина цих частинок є замерзлим водним льодом, з якого складаються кільця Сатурна. разом з тим, дослідники також виявили сліди силікатів – основних компонентів скелястих астероїдів. Крім того, були знайдені сліди органічних речовин, включаючи вуглеводні метан, бутан та пропан; аміак, молекулярний азот, чадний і вуглекислий газ.

Космічна станція Cassini-Huygens, вартістю понад трьох мільярдів доларів, була запущена в космос в 1997 році для дослідження Сатурна і його супутника Титана.

Космічна станція Cassini-Huygens, вартістю понад три мільярди доларів, була запущена в космос у 1997 році для дослідження Сатурна і його супутника Титана.

Cassini названа на честь італійського вченого Жана Доменіко Кассіні, який довів, що кільце Сатурна складається з двох частин, розділених темною смугою (ділення Кассіні) також вважав, що кільця Сатурна складаються з часток різних розмірів.

Cassini-Huygens – одна з найбільш грандіозних космічних станцій, коли-небудь запущені в космос. Вона була наповнена величезною кількістю інструментів і камер для точних вимірювань і знімків високої якості в різних атмосферних умовах і спектрі кольору.

Одне з досягнень вчених NASA, які досліджують фотографії з Cassini, – виявлення рідкої води в глибині Титану. Також раніше NASA опублікувало небувало чіткі фото кілець Сатурна.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 00:02 :40