Новини » Події 6 жовтня, 2018, 8:38
Росія відступає: Експерт про те, як змінилась ситуація в Азовському морі
ZIK
ZIK

Всім цікаво, чи вплинуло зростання активності України – поява на Азовському морі бойових одиниць ВМСУ та вихід теми на міжнародний рівень – на ситуацію з блокадою портів Маріуполя та Бердянська? Безперечно вплинуло.

Про це пише голова спостережної ради «Майдан закордонних справ», експерт з питань Криму Андрій Клименко - повідомляє Новое время.

За його словами, було б наївним вважати, що все скінчилося. Все тільки розгортається. У нас ще будуть нові випробування. Але ми вже в дещо іншій позиції. Головне – не збавляти темп. За українською традицією.

Моніторингова група «Майдану закордонних справ», «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень» та BlackSeaNews підготувала черговий аналіз станом на початок жовтня.

У вересні суттєво зменшилася кількість затримань суден з боку Берегової охорони ФСБ РФ безпосередньо посеред Азовського моря: 21 затримання у травні, 25 – у червні, 40 – у липні, 14 – в серпні та 8 – у вересні. У вересні традиційний район затримань суден змістився на 50 кілометрів на південь від традиційного розташування поблизу Бердянська – ближче до окупованого Криму. Також у вересні повністю припинилися нахабні затримання на відстані ближче 12 миль від берегів України.

Читайте також: З’явилося відео провокацій російського катера проти українських кораблів в Азовському морі

Можна сміливо казати – це прямий ефект від рішень щодо перебазування до Азовського моря нових швидкісних артилерійських катерів ВМСУ та двох допоміжних, але теж озброєних кораблів. А також зростання військових навчань, активної позиції українського суспільства, публікацій ЗМІ, заяв на Заході та зростання міжнародної уваги до блокади Азовського моря з явно негативною конотацією в бік РФ.

А в цілому – від того, що з’явився та став переважати активний наступальний настрій.

Читайте також: В Росії зізналися, на які міста України хочуть відправити війська

Що відбувалося протягом вересня на вході в Азовське море з Чорного (район №1)? До початку блокування затримка суден в Керченській протоці зазвичай тривала 2-4 години. Якщо в середньому одне судно затримували в липні на 28, 4 години, то у вересні середня затримка на одно судно склала: перша половина вересня – 67,4 годин, друга половина вересня – 26,7 годин, увесь вересень – 47,0 год.

Максимальна затримка 1 судна: липень 2018– 150 год., серпень 2018 – 176 год., вересень – 155 год. Сумарна втрата часу: липень 2018 – 1762 год., серпень 2018 – 4971 год., перша половина вересня – 1820 год., друга половина вересня – 720 год. Вересень – 2540.

Виглядає так, наче щось трапилося у російській технології – з середини вересня час штучної затримки на вході до Азовського моря почав досить суттєво зменшуватися. Але робити висновки, що політика РФ змінилася – не варто. З перших днів жовтня тенденції відновилися. Не можна зупинятися – працюємо далі.

Читайте також: Росію чекає жалюгідне майбутнє: режиму Путіна напророкували швидкий кінець

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 02:43 :43