live

Дотації агрохолдингам не примха, а спроба звести до мінімуму корупцію в цьому секторі, – Вадим Карасьов

Державі потрібно збільшувати фінансову підтримку в аграрному секторі, дотуючи не лише тих, хто потребує допомоги, а й великі холдинги, які ведуть чесний бізнес та платять податки. Натомість зараз спостерігаємо, як тему дотацій використовують у політичній боротьбі. Та популізм і порожня критика без дієвих і реальних альтернатив лише ускладнює роботу аграріїв.

Про це у своїй сторінці на Facebook написав політолог Вадим Карасьов.

Він підкреслив: за економічними законами, вигідніше, коли дотаційні кошти в результаті приносять віддачу і державі, ніж просто держбюджет надаватиме протекцію всім, хто цього потребує.

«Якщо якась частина бюджетних коштів може піти безплатно на соціальні програми, то повинні бути і ті, хто не тільки отримує фінансову допомогу, а й поповнює державну скарбницю заробленим доходом», – підкреслив політолог.

У цьому випадку, за його словами, бюджет України розраховує на великий і малий бізнес. Відтак, кредит довіри у вигляді дотацій повинен з часом окупиться. Тому хибно вважати, що допомагати треба лише тим, кому необхідні дотації.

«Особливо потрібно приділяти увагу і допомогу галузям, які мають потенціал. Зокрема, в Україні це стосується агросектору. Для зростання і світової значущості вітчизняної аграрної галузі державі необхідно збільшувати фінансову підтримку у цьому секторі. Уточню, що дотації повинні отримувати ті, хто не просто продає свій продукт, а саме платить податки, тобто – допомога прозорого і чесного бізнесу», – зазначив Карасьов.

Він наголосив: варіант «ліквідувати» дотації великим аграрним компаніям, який зараз розглядається в Україні, – неправильний.

«Великі компанії можуть втратити можливість економічного розвитку, а дрібні і неефективні виробники навіть з фінансовою допомогою не впораються із запитами ринку. В результаті матимемо дорогі товари для українців і відсутність конкурентного продукту на міжнародному ринку», – переконаний експерт.

Як приклад він навів фірму «Миронівський хлібопродукт». За його словами, це найбільша сільськогосподарська компанія, яка «періодично піддається атакам конкурентів», в тому числі через держдотації. Ця компанія справно платить чималі податки і створює нові робочі місця.

«Підприємства, які сплачують податки, вважають правильним, коли частина сплачених коштів може повернутися їм у вигляді дотацій. Але це не подобається тим, хто податків не платить, натомість теж хоче субсидії від держави. Тіньові гравці розуміють, що отримати дотації в порядку, встановленому законом, вони не можуть, але заважати своїм конкурентам для них – святе діло. Насправді дотації великим аграрним підприємствам – це не примха чи подарунок, а спроба звести до мінімуму корупцію в аграрному бізнесі», – переконаний експерт.

До того ж, за його словами, глава «Миронівського хлібопродукту» вважає, що формула «більше плати державі – більше отримуй назад» витягне з тіні український аграрний бізнес. Однак, на думку Карасьова, такий підхід вигідний далеко не всім.

«Ось чому ми спостерігаємо, як тему дотацій використовують у політичній боротьбі. Популізм і порожня критика без дієвих і реальних альтернатив дає свої результати і це ускладнює роботу аграріїв. Але в підсумку, треба думати про інтереси держави і доходи скарбниці – прибутки, які не ховаються в тіні, а працюють на українську економіку», – підкреслив Вадим Карасьов.

Як повідомлялось, 19 вересня Кабінет Міністрів України вніс зміни у порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств. Окрім всього, у нововведеннях передбачаються зміни у виплаті компенсації за закуплене насіння вітчизняного виробництва та за придбану сільгосптехніку.

 

Loading...
Loading...
Loading...