Новини » Світ 6 жовтня, 2018, 15:10
Даля Грібаускайте розповіла про «спалахи ненависті» у сучасній Росії

6 жовтня у Вільнюсі відбудеться державне перепоховання останків активного учасника литовського антирадянського опору, одного із керівників «лісових братів» Адольфаса Раманаускаса-Ванагаса. Глави Литви Даля Грібаускайте відреагувала на випад МЗС РФ щодо його вшанування.

За словами Грібаускайте, реакція Москви є «спалахами ненависті», спрямованими проти демократичної Литви, повідомляє УНІАН з посиланням на Delfi.

Крім перепоховання останків лідера антирадянських партизанів, Литва оголосила нинішній рік роком його пам’яті. У відповідь на це речниця МЗС РФ Марія Захарова звинуватила очолюваних Раманаускасом-Ванагасом повстанців у тому, що їх «руки заплямовані кров’ю невинних людей».

Захарова обурилась тим, що останки лідера «лісових братів» перепоховають у могилі, яка перебуває «в безпосередній близькості від місця поховання понад 5 тисяч радянських солдатів, які загинули при визволенні Вільнюса від фашистських загарбників».

«Ми знайшли останки людини, яка викликала у окупантів найбільше ненависті. І це така люта ненависть проти борця за свободу, проти однієї людини, що вона дійшла до нас і зараз», – відреагувала на заяву Захарової Грібаускайте.

Вона зауважила, що ці спалахи ненависті видно і в сучасній Росії.

«Ми бачимо спалахи цієї ненависті навіть у сучасній Росії, які спрямовані на нас, на вільну, демократичну і незалежну державу. Це ще раз доводить, що навіть одна людина в історії держави може бути настільки важлива і може так багато зробити. Це ще раз підтверджує, що ми ховаємо нашого героя, символ нашої свободи», – сказала Грібаускайте.

«Лісові брати» – загальна назва партизанського опору в країнах Балтії проти радянської окупації, розпочатої за пактом Молотова-Ріббентропа.

Нагадаємо, Литва просить не відновлювати право Росії у ПАРЄ.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-24 12:27 :30