Новини » Політика 5 жовтня, 2018, 16:01
Якубін: Популізм – це не є погано, адже він відображає інтереси народу
ZIK
ZIK

У риториці політиків вистачає демагогії: витягування на поверхню негативних моментів, маніпуляції стереотипами тощо. Водночас здорового популізму, який би відображав бажання людей, бракує.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив політолог Олексій Якубін.

«Я не вважаю, що популізм – це погано. У перекладі з латинської слово означає «народ», тобто символізує близькість до нього. Якщо політик говорить про інтереси народу – хіба це погано? Я так не думаю», – говорить експерт.

Інша справа, коли українські політики, через «недовиховання», плутають «популізм» і «демагогію», підкреслює політолог Якубін.

«Демагогія означає, що політик маніпулює стереотипами: етнічними, релігійними, національними тощо. Він висуває найгірше, що є в громадянах і на цьому грає, створюючи образи брехні та ненависті до інших», – зазначає політолог.

Ймовірно, в Україні бракує популізму з уст політиків, що відобразив би інтереси громадян, переконаний Олексій Якубін.

«Крім того, не дивно, що згідно опитувань, людей хвилюють побутові питання: тарифи, ціни. Вони усвідомлюють свій класовий інтерес і це добре. На жаль, політики навчилися забивати людям «баки», розповідаючи про гідність, у той час, коли за комунальні послуги доводиться платити все більше, а прогодувати родину все складніше», – наголошує експерт.

Політолог підкреслює: соціальна політика в Україні повністю провалилася, адже вісім мільйонів домогосподарств отримують субсидію.

«Виходить, що держава не веде ефективну тарифну політику в інтересах людей. Добре було б, якби політики під час своїх публічних доповідей робили акцент не на символічних питаннях, а соціальних», – зазначає Олексій Якубін.

До слова, раніше директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала заявляв, що популізм не є абсолютно поганим і може бути двох видів. Водночас Олена Шкарпова, головний редактор «VoxCheck», звернула увагу на те, що риторика політиків у рамках популізму має вплив не лише на старше покоління людей. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 02:05 :29