Новини » Суспільство 5 жовтня, 2018, 10:53
Визнання Сенатом США Голодомору в Україні буде прикладом для інших країн, – посол
Посол України в США Валерій Чалий. Фото: Лазаренко Микола/УНІАН
Посол України в США Валерій Чалий. Фото: Лазаренко Микола/УНІАН

Рішення, яке прийняв у четвер Сенат США в резолюції щодо визнання Голодомору в Україні геноцидом має підштовхнути парламенти інших країн на подібний крок.

Таке переконання висловив посол України в США Валерій Чалий,повідомляє «Укрінформ».

«У багатьох країнах на сьогодні не має рішення в парламентах стосовно визнання Голодомору-геноцидом», – зауважив український дипломат під час церемонії вшанування пам’яті жертв Голодомору, організованої Посольством України того ж дня у Вашингтоні.

«Я думаю, що цей приклад Сполучених Штатів і цей сигнал буде почутий. Я говорив з керівниками Світового Конгресу українців, і я знаю, що зараз будуть нові ініціативи для того, щоб парламенти країн – починаючи від Австралії до європейських країн, прийняли таке рішення. Я знаю, що вони будуть працювати над цим», – зазначив український посол.

Водночас він підкреслив, що резолюція Сенату США, крім визнання Голодомору – геноцидом, має інші важливі елементи: «Поширювати правду, підтримувати Україну як стратегічного партнера Сполучених Штатів, підтримувати український народ».

Як зауважив Чалий, для України важливо саме зараз, коли вона протидіє агресії, чітко визначити свій шлях і свою ідентичність.

«Я думаю, що це буде поштовх для активності і у громадян країн Європи, української діаспори, для того, щоб парламенти цих країн прийняли таке ж рішення», – підкреслив дипломат.

Нагадаємо, Сенат США одностайним рішенням ухвалив двопартійну резолюцію, яка стала першим в історії правовим актом Конгресу США, де Голодомор 1932-1933 рр. визнається геноцидом українського народу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 00:07 :30