Новини » Політика 5 жовтня, 2018, 21:59
В тюрмі Сенцову пообіцяли зробити з нього овоч, – Дмитро Дінзе

Адвокат українського політв’язня Олега Сенцова Дмитро Дінзе розповів, що російські лікарі пообіцяли режисеру, що з нього зроблять овоч, якщо він не відмовиться від голодування.

Про це Дінзе розповів в інтерв’ю «Медузі».

Юрист підтвердив слова Сенцова у листі про те, що до політв’язня було «заплановано застосування примусового харчування».

«Було заплановано. Йому дали час подумати. Якщо він не піде з голодування із завтрашнього дня, то буде здійснено примусове годування – його вивезуть в реанімацію, там прикують до ліжка, вставлять трубку і будуть примусово годувати», – розповів Дінзе.

«І сказали, що з нього овоч зроблять. Овоч – це він буде просто тупо лежати на ліжку з лійкою в носі або в роті. Вони і зараз вважають, що він уже не здатен усвідомлювати свої дії, що голодування перейшло в стадію, коли настала точка неповернення. Тобто не відомо, як він вийде з голодування – 50 на 50», – зауважує адвокат.

Дінзе наголосив, що російське законодавство не дозволяє проводити таке примусове годування.

«Ні, Європейський суд з прав людини, коли втрутився в голодування Олега Сенцова, вказав російській стороні, що примусове годування прирівнюється до тортур – і застеріг від цього. Але хіба колись російську сторону щось зупиняло, якщо вони захочуть щось зробити?», – підкреслює захисник.

Дінзе додав, що не буде реагувати на російські дії юридично. За його словами, залишається лише спостерігати, чи зможе Сенцов вийти з голодування.

Крім того, адвокат підтвердив, що Сенцов хотів продовжити голодування.

«Якби йому не пригрозили примусовим годуванням, фізичною силою і тим, що з нього будуть робити овоч, він би продовжив голодування. Я так розумію, що наміри лікарів лабитнанзької лікарні були досить серйозними. Це громадянська лікарня, міська», – пояснив захисник.

Також він розповів про фізичний і моральний стан політв’язня.

«Фізичний стан важкий – коли йому зробили УЗД внутрішніх органів, йому сказали: «Взагалі, як ви ходите? У нас люди з такими показниками внутрішніх органів – з розкладанням, з ішемією тощо – на ногах не стоять, вони лежать в реанімації». Моральний стан – було видно, що йому досить важко дається це рішення (про припинення голодування), тому що він людина стійка і хотів, звичайно, продовжувати голодування. З цим пов’язані його слова про те, що він просить у людей вибачення за те, що не виправдав їхніх сподівань і не домігся результату», – констатував Дінзе.

Повідомлення про те, що Сенцов має намір припинити голодування, ФСВП РФ випустив вранці 5 жовтня, якраз в той момент, коли адвокат приїхав в колонію до свого підзахисного і здав мобільний телефон, як цього вимагають правила ФСВП.

Пізніше цю інформацію підтвердила уповноважена з прав людини в Україні Людмила Денісова.

За її словами, те, що Сенцов припинив голодування, означає, що він в «критичному стані, практично за межею».

Денисова зазначила, що вихід із голодування – процес більш складний і страшний, ніж саме голодування.

Омбудсмен закликала Росію зберегти життя Сенцова і надати йому висококваліфікованих фахівців.

Нагадаємо, 16 травня, український політв’язень Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування. Він вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму.

Тим часом акції на підтримку Олега Сенцова відбуваються в багатьох містах України і світу.

Російські журналісти, режисери, актори звернулись до президента Росії Володимира Путіна з проханням помилувати українського політв’язня.

Сам же режисер заявив, що не проситиме до Путіна про помилування.

Водночас з таким проханням звернулася його матір, однак у Кремлі дали зрозуміти, що випускати Сенцова не збираються.

Росія повинна звільнити Сенцова перш, ніж на її руках буде ще одна смерть, заявили у Держдепі США.

Європейська кіноакадемія закликала оголосити 14 серпня (три місяці від початку його голодування) Днем Олега Сенцова.

21 серпня виповнилося 100 днів з початку безстрокового голодування українського режисера. За цей час

42-річний Сенцов втратив у вазі близько 30 кг. На тлі голодування у нього загострилося хронічне захворювання серця і з’явилися проблеми з печінкою, нирками, почалася анемія, оніміння кінцівок, пульс знизився до 40 ударів на хвилину.

ООН закликала Росію негайно звільнити Олега Сенцова.

Олег Сенцов – український кінорежисер, сценарист і письменник, активіст Автомайдану. Після анексії Криму, затриманий ФСБ Росії за підозрою в терористичні діяльності, засуджений російським судом до 20 років на підставі сфальсифікованих звинувачень.

Читайте більше новин на тему: Олег Сенцов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 22:39 :59