Новини » Економіка 5 жовтня, 2018, 17:46
У пошуку економії: експерт назвав найбільш непередбачувані тарифи в Україні
ZIK
ZIK

Тарифи на електроенергію – найбільш непередбачувані сьогодні в Україні. За різними оцінками, тарифи на електроенергію можуть зрости і на 200 відсотків.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив енергетичний експерт Андрій Герус.

Гість програми, прогнозуючи, якими у майбутньому будуть послуги з опалення та гарячого водопостачання, зауважив, що в густонаселених містах за достатньо холодного клімату, як-от в Україні, найбільш доцільним та економним є централізоване опалення та постачання гарячої води.

«Переводити кожного на індивідуальні бойлери – це буде певний обман, тому що якщо говорити про ціну електроенергії, то… Комісія уже нас попереджає про те, що тарифи на електроенергію можуть зрости. За різними оцінками, це може бути і на 200%», – заявив Андрій Герус.

З його слів, якщо порахувати видатки за сьогоднішніми тарифами, тоді бойлер буде для кожного вигідний і досить швидко окупиться. Проте, наголосив він, якщо порахувати за тарифами, які можуть бути через рік або через два, а такі цифри є непередбачуваними, то ситуація може змінитися.

«Щоб говорити про те, що нас чекає у майбутньому, має бути якась прогнозованість. Чи сказала нам Комісія у сфері енергетики, що буде через рік із тарифами? Хоча б приблизно якісь індикативи дали? Нікому нічого не дали, тому тут можна гадати, до яких тарифів призведе формула «Роттердам+», а коли ще й гривня девальвує, а вугілля у Роттердамі прив’язане до долара, можемо лише тільки здогадуватися. Тому ситуація з тарифоутворенням може бути достатньо безконтрольною, і якраз ціни на електроенергію – це те, що найбільш непередбачуване сьогодні в Україні», – наголосив Андрій Герус.

Експерт вважає, що в містах має бути централізоване опалення, для забезпечення якого слід використовувати газ.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України на засіданні в середу ухвалив рішення про початок опалювального сезону з 15 жовтня.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що сьогодні є все для того, щоб вчасно розпочати опалювальний сезон.

«Нафтогаз» заявив про готовність до старту опалювального сезону.

Як повідомляли, борг населення за комунальні послуги зріс до 40 млрд гривень.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 20:12 :48