Новини » Політика 5 жовтня, 2018, 13:11
Тужанський про висилку консула Угорщини: важливо, що Київ зафіксував цю позицію
ZIK
ZIK

Оголошуючи консула Угорщини у Берегово персоною нон ґрата, Україна діяла логічно та послідовно. Потрібно було чітко зафіксувати саме цю дипломатичну позицію.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив політолог Дмитро Тужанський.

Він наголосив: у Віденській конвенції про консульські відносини є пункт, який регулює повагу до законів і правил держави перебування. Консул Угорщини у Берегово порушив ці норми.

«Власне, йдеться, щонайменше, про неповагу до українських законів, де діє єдине громадянство. Також тут постає питання про втручання у внутрішні справи держави, що також прописане у Віденській конвенції», – зазначив Тужанський.

Те ж саме, за його словами, стосується і двосторонньої конвенції між Угорщиною та Україною, підписаної ще у 1991 році.

«Насправді, в України для цього є юридичні підстави. Власне, як і юридичні підстави Будапешта аргументувати, що вони нічого не порушили. Адже потрібно зазначити, що у конвенції також згадується, що насправді в перелік обов’язків консула якраз входить питання громадянства. Консули – це такі собі нотаріуси закордоном», – наголосив експерт.

Та консули Угорщини безпосередньо не можуть надавати комусь громадянство. Це робить президент країни.

«Україна, яка надає консулу акредитацію, за тими ж Віденськими конвенціями, взагалі не зобов’язана пояснювати, чому оголошує його персоною нон ґрата. Вона розцінила це як неповагу до законодавства, втручання у внутрішні справи – байдуже як – скасувала акредитацію – і все», – наголосив Тужанський.

Тому він переконаний, що у цій ситуації Київ діє «логічно та послідовно». До того ж, дуже важливо, щоб Україна зафіксувала саме цю дипломатичну позицію.

«Потрібно наголосити, що ми проти видачі подвійного громадянства в односторонньому порядку, без консультацій та погоджень, коли у нас це заборонено», – вважає політолог.

Тож він підкреслив: Україні дуже важливо перенести усі ці проблемні питання з Угорщиною саме на рівень двостороннього діалогу.

Як повідомлялось, у відносинах України та Угорщини розпочалася нова криза після того, як було оприлюднене відео з церемонії прийняття закарпатських мешканців у громадянство, що проходила у консульстві в Береговому.

Після цього консула Угорщини у Берегово оголосили персоною нон грата в Україні.

У відповідь Угорщина вислала українського консула з Будапешта.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-24 05:57 :41